Havěť (2023)

Na vynikajicí Arachnofobii to nemá ani náhodou, ale snaha se cení, než se to rozjede přichází klasika, spousta kecací vaty mimo téma.

Rebel Moon: Druhá část – Jizvonoška (2024)

Chcete se dívat, jak banda magorů sklízí půl hodiny obilí? a následně jak 10 min rozdává vesničanka za odměnu každému najatému hrdinovi kobereček?

Černobyl (2019) (seriál)

Těžkej mastepiece.

Sandokan (1976) (seriál)

Co dodat? Pokud jste jako já generace - tzv. Husákovi děti - tak se musíte hodně ovládat, abyste tomuhle nevypálili 5 z 5ti :-) Neskutečná nostalgie, kdo něměl v osmdesátkách tričko se Sandokanem, jako by nežil a kdo neprznil italskej text geniálního titulního songu, tak taky jakoby nežil :D A teď všichni ... haklbére, inkubére, monusa a kuzedére ... :D Perla z Labuánu byla samozřejmě moje platonická láska, možná ještě větší, než Ribana z Vinetůa :D

Modrý samet (1986)

Velmi dobře natočený film se skvělými hereckými výkony, jinak je to ovšem totální úchylárna :D

Duna: Část druhá (2024)

Denis Villeneuve je pro mě naprostý Bůh v budování extrémně hutné atmosféry filmu, což už předvedl jak v mém super oblíbeném Blade Runnerovi 2049, tak i v první Duně, nicméně ve dvojce dovedl vše k dokonalosti. Hans Zimmer k tomu dodat bombastickou hudbu plnou moderních digitálních syntezátorů a samplerů. Film si pro mě překvapivě ukrad Feyd Rautha, který totálně zastínil Lynchova Stinga. Jeho scény byly lahůdka. 10/10, přesto mě - mírně -zklamaly dvě scény. První, když Paul pije vodu života, scéna s červy v poušti za pomoci hudby Briana Ena s hláškou "Otče, spáč se probudil" byla lepší a ještě silnější, než co zde nabídl Denis + druhé "zklamání" bylo, že boj Paula s Feydem skončil moc rychle a vlastně nevíte pořádně, jak se to Paulovi vlastně podařilo. Přes to všechno je druhá Duna těžkej masterpiece, první jízda na červovi je masivní záhul testující limity vašeho krevního tlaku :-) Velmi se mi líbilo i to, že film má plno scén, které v knize vůbec nebyly a jiné jsou upravené k lepšímu. Myslim, že by Frank Herbert radostně zamlaskal, protože byly skvělé. Co dodat, doufám, že Spasitel Duny a Děti Duny budou ještě od Denise :-)

Napoleon (2023)

Manželská poradna ala Ridley Scott s pár dobrejma bitvama, velkej průser, Ridleymu snad hráblo.

Uncharted (2022)

Skvělej film, čekal jsem sračku, dostal jsem překvapivě věrnou adaptaci her, vše odsejpá, akce i atmosféra na jedničku, celkově lepší, než poslední Indiana Jones. Jedinej problém je typová odlišnost herců, Holland neni Nathan a Wahlberg už vůbec neni Sully, ale jinak tleskám.

Bod obnovy (2023)

V hlavní rołi Scarlett Johansen z Wishe 😆 Skvělá kamera, tím to končí, zmatenej děj naprosto nedávající smysl, proč by se celá společnost kvůli pár mordům musela každejch 48 hodin zálohovat? V roce 2041, že bysme už uměli v jakymsi roztoku zas oživit všechny mrtvoly? Tak to si tvůrci hodně fanděj 😆 Soundtrack - takřka nulovej, ultra minimalistickej, chtělo to nějaký pořádný cyberpunkový synťáky a arpegiátory, celé to působí jak "cringe", chce to bejt strašně chytrý a seriózní a je to úplně zmatený a úsměvný, ale snaha se cení, příště najmout aspoň nějaký chytrý scénáristy 😄

Projekt Adam (2022)

Na Netflix skvělá produkce i kvalita, poměrně zábavný počin, kdy má táta tři kluky v jednu chvíli z jinejch časů 😂.