• Pohádka

S tebou mě baví svět (1982)

Perfektní komedie díky dětem, kteří zde hráli, ale také komediálně laděným hercům v dobré kombinaci se Poleďnákové opravdu pomohl a ani naprosto tupý scénář nebo slabší dialogy nezabrání úspěchu. Hodnocení: 80 %

Jak zkrotiti zlého muže (1986)

Otřesné herecké výkony, slabý scénář a trapné titulky a chyby tento film odsuzují mezi nudná céčka. Hodnocení: 20 %

Prázdniny pro psa (1980)

Skvělý film s legendárním Vrabcem (Navrátil) a Drtikolem (Kratina) a Hrzánem, Holým a dalšími skvělými herci, komediálně dobře zahrané a koukatelné od začátku do konce. Hodnocení: 80 %

Za trnkovým keřem (1980)

Další příjemný díl z přírody. Holý už tu sice tolik nezáří, ale to nesnižuje jeho poměrně dobrou kvalitu. Hodnocení: 55 %

Upír ve věžáku (1979) (TV film)

Poměrně příjemný dětský horor, který je chvílemi strašidelný a dobře koukatelný od začátku do konce. Hodnocení: 60 %

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Minimálně stejně zdařilé pokračování prvního dílu, které je neméně zábavné a skvěle zahrané i s hláškami. Hodnocení: 90 %

Pod Jezevčí skálou (1978)

Příjemná podívání do přírody a na legendárhího Romana Holého potěší na nedělní odpoledne. Hodnocení: 60 %

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Film, který nezaujme ani tak scénářem, ani tak dějem, jako nesporně legendárními hereckými výkony trojice: Holý, Preissová a Němec a jejich hláškami. Hodnocení: 90 %

Bolest (2006)

Hodně jsem od toho čekal a přitom to bylo celou dobu nudné a ani o horor pořádně nakonec nešlo. Hodnocení: 25 %

Hrůza v lese (2011)

Film, který kvalitou nepřesvědčí a není opravdu moc dobře natočený, zaujal mne však naprosto nečekaným dějem a zvláštním scénářem a způsoby, které člověku pokládají otázky, jak to všechno bylo a proč. Hodnocení: 35 %