Drž se blízko (2021) (seriál)

Kdybych dala na recenze, vůbec bych do toho nešla a to byla škoda. Nelogicnosti tam sice jsou, ale to je jedno. Je to natolik zajímavě a napínave poskládané dohromady, že mě bavilo na to koukat - a vzkaz pro chytrolíny - vraha rozhodně na začátku neuhadnete. Pravda, vrzli tam jeden bizar pár psychopatu, kteří jsou jak z úplně jiného filmu i žanru, až si trochu tukate na čelo; ale když to začnete brát jako oživení a nee jako úplnou pakárnu😀, dá se na to přistoupit.

Archive 81 (2022) (seriál)

Sice si na horurky nepotrpím, ale tohle mě vtáhlo. Civilní hlavní hrdinové, dostatek napětí a navíc to mělo hlavu i patu. Jen nechápu, proč se to jmenuje Archive 81. Hlavně tu číslovku tedy  - různá čísla a letopočty se tam vyskytovaly, ale 81 jsem se nevšimla ani jednou.

Marie Terezie - Série 3 (2021) (série)

Zakončení se povedlo. Vojta Kotek zabodoval i ve starším věku. A musím říct, že jsem ani nevěděla, že byl Josef II. takový smolař ohledně manželek. A co všechno musela absolvovat "Tonička", aby se prodrala na nóbl francouzský dvůr, aniž by tušila, že jí tam stejně nakonec ufiknou hlavu.

Narcos: Mexiko - Série 3 (2021) (série)

Skvělý seriál, udělaný tak mistrně (ale bohužel je to skoro všechno zřejmě i pravda), že vám nezbývá nic jiného, než si nějakého toho narkobarona oblíbit. Po chytrém Félixovi z první a druhé série to tady jasně vyhrává ještě mazanější  Amado (tímto ho tedy zdravím do Chile!).

#martyisdead (2019) (seriál)

Zajímavý kousek. Dobrý scénář, moderní forma. Puberťáci by to měli vidět všichni.

Anny (2020)

Anny bohužel vypadá jako jedna moje tetička, takže se mi velice těžko věřilo, že zrovna ona je ta nejpovolanější aktérka na lásku za prachy, ale to je jistě jen můj problém. Ještě pozoruhodnější a hodné zamyšlení však bylo, že se svým řemeslem začala až ve 47 letech.  Za největší slabinu dokumentu ale považuji to, že kdyby nás pořád neujišťovali, že Anny je prostitutka, vůbec by to nešlo poznat.

Na lovu (2021) (pořad)

Konečně prvni soutěž po Milionáři, která mě opravdu baví! Vševed nemůže být člověk, ten je rozhodně nastrčený z vesmíru. Mé srdce patří však Kalkulátorovi - ten je tak nesympatický, až je to sexy. Sokol je naštěstí stále ještě ftipný, a i z toho mála prostoru, který má k dispozici, dokáže obratně a pohotově vytěžit maximum. Jen mi připadá ukrutne nefér, že ve finálové honicce čte otázky soutěžím podstatně pomaleji než pak lovcum (obě strany mají 2 minuty). Sice chápu, že mu to vedení NOVY asi naridilo, neb se jim nechce vyplácet tak casto vyhry, ale problém to je a tu soutěž to v podstatě degraduje.

Temná dcera (2021)

Tahle příšerná nuda byla podle předlohy Eleny Ferrante? Tak nic, no, žádné jistoty neexistují.

Karel (2020)

Musím překvapivě uznat, že se mi to líbilo. Bylo to opravdu hezky natočené. Udělali  dobře, že si Olgu Špátovou pustili domů, je talentovaná po rodičích až až. Vidět Karla Gotta, jak si láduje nákup do ledničky, bylo epochální. Po tento dokumentu jsem ho rozhodně začala vnímat víc jako člověka.