Clark: Hvězdný zločinec (2022) (seriál)

Úplně mi to káplo do noty a dosti nás to doma pobavilo. Zpracování bylo lehoučké a rozhodně to není řachanda pro kyselý víte co. Pro Billa S. to bude nejspìs životní role, tatík Stellan musi být pyšný. Zklamal až poslední díl, ten si mohli odpustit.

Hvozd (2017) (seriál)

Tento seriál natočili pro mě. Kdybych mohla, dám 100 hvězd. Úžasná atmosféra, skutečné napětí a plnokrevné emoce. Děkuji.

Mozaika lží (2022) (seriál)

Docela ztráta času. Střídají se tam lepší i horší chvilky, ale hlavně je to strašně roztahané. A hlavní herečka ve své starší podobě je nejen nesympatická, ale i pekelně ošklivá. Chyba tentokrát nebyla ve scénáři, ale v ubohém zpracování.

Smrt nás spojí - Série 1 (2019) (série)

První série se trochu vlekla a dost mě tím štvala, ale druhá řada (na kterou jsem se už ani nechtěla dívat), to plně vykompenzovala. Nápad role obrátit, byl vlastně až dokonalý. A břitkého humoru i lidskosti také přibylo. Hlavně jsem si ale dosti oblíbila Lindu Cardelline. Zkazila to až poslední minuta - tlačit to dál do třetí série, je něco na způsob gólu do vlastní branky.

Jeden z nás lže (2021) (seriál)

Nebyl to seriál pro mě, ale uznávám, že je docela povedený a středoškolákům se může líbit.

Obleva (2022) (seriál)

Líbilo se mi to, až na ten název. Proč proboha Obleva? Sever to tíživou atmosférou dosti připomínalo. Hlavní policistka dostatečně zapálená, odvážná i sympatická (a to se prakticky ani jednou neusmála). Souběžně jsem sledovala i jiný nový polský seriál Drž se a ten tomu tedy nesahá ani po kotníčky.

Drž se (2022) (seriál)

Napadá mě jediné slovo: mišmaš. Chvílemi se to sice jevilo jako zajímavá detektivka, ale nakonec to byl jenom opticķý klam. Dějové linky byly nahozeny nejmíň na tři další seriály, nechali to však zplanět a nevytěžili z toho prakticky nic. Jelikož se jednalo o adaptaci knihy, která snad tak špatně napsaná nebyla, dá se tušit, že se tam toho asi dost nevešlo. Hlavně vysvětlení, proč někdo jedná, jak jedná. Protože skoro všechny postavy se bohužel chovaly jako idioti; ale úplně nejvíc to platí o policistech - ti se potáceli a uvažovali natolik dementně - až to bolelo.

Domek z karet - Série 6 (2018) (série)

Scénář 6. série je maximální zoufalost a doslova atentát na předchozí fenomenální  jízdu. Děj ani atmosféru se vůbec nepodařilo zachovat. Dlouho jsem váhala, jestli si to pustit a s největší pravděpodobností si zkazit konečný dojem, až jsem to jednoho krásného velikonočního dne udělala a skutečně jsem si ho zkazila.

Rozhodnutí nebo život (2022)

Pušteno jen náhodně kvůli Otisovi/Asovi, co kdyby to šlo. Neee, nešlo. Jako horor, při kterém se máte bát, to nefungovalo. Místo toho tam flákli několik tak krutých scének, že by je snad nevymyslel ani Mengeleho vyhrabaný mozek.

Vražedná práva (2014) (seriál)

Žila jsem s tímto seriálem několik týdnů, tak je asi jasné, že musím dát plnou palbu. Ačkoli jsem rozhodně nebyla cílovka - právní arogantní hatmatilku, ohebné a uřvané právníky, navíc mladé studenty práv, normálně opravdu spíš nesnáším. Proto bych nikdy nevěřila, že právě tomuto tématu budu věnovat tolik času (6 sérií po 15 dílech), přesto mě to vtáhlo - svým švihem, napětím a chytrostí. Jméno Annalise Keating mi bude ještě dlouho znít v hlavě. A Viola Davis ji hrála prostě skvěle.