Vláda - Moc a sláva (2022) (série)

Bojovnice Birgitte je mi sympatická i ve 4. sérii, i když už není premiérka, ale pouhopouhá ministryně zahraničí. A co je hodno obdivu: scénář i napjatá atmosféra mezi všemi aktéry si stále zachovaly svou top kvalitu.

The Morning Show (2019) (seriál)

Konečně můžu něco pořádně pochválit. Je to opravdu skvěle napsané. A dokonce mi tady ani nevadí Jennifer Aniston, což je co říct.

Bridgertonovi (2020) (seriál)

Dlouho jsem se toho málem štítila, abych náhodou nezahlédla ani minutku, která by mě mohla intelektuálně kompromitovat, až jsem si to jednou pustila - a už po prvním díle jsem se skutečně cítila jako porcelánová cukřenka. A díky dabingu jsem si to asi za měsíc pustila k žehleni zase - a hle už mě chytili, už jsem chtěla vědět, jak to bude dál. Takže jako romantická slaďárnička to fungovalo velice zdařile. A ty šaty! Tak nádherné šaty a v tolika provedeních jsem neviděla absolutně nikde jinde. Žánr červené  knihovny to naplnilo až po okraj. S historií to však nemělo společného zhola nic, tak bylo jistě zbytečné uvádět, ze se to odehrávalo v Londýně v 19. století. A to, že polovina anglicķého dvora byli vznešení černoušci, bylo tak za hranou, až to bylo ftipné; jinak na to asi pohlížet nelze. A ještě si tedy neodpustím varování, že chlápci by si to měli pouštět jedine na vlastní nebezpečí.

42 dní temnoty (2022) (seriál)

Co to bylo? Ne, detektivka z Chile opravdu není severská detektivka. Dost jsem přetáčela, ale pořád to nestačilo. Celou dobu mě na tom skoro všechno štvalo, jak to bylo divný a konec to dorazil.

Hnüs (2019)

Jojo, byla to jízda. Tahle partička sice nikdy nebyla moje srdcovka, jsou to spíš magoři než metaláci (co vím, tak Motley Crue nemají ani jedinou hezkou písničku, což je u hudební skupiny, co prodala přes 40 milionů alb poněkud chucpe), ale osmdesátky jsou tam vyobrazené ve vší své nahote i nostalgii. Nahote tedy víc...😀

Advokát (2022) (seriál)

První díl byl svižný, ale dál me to už bohužel nebavilo. Jsem konzervativní - u detektivek očekávám napětí a ne jen lehkou konverzačku.

Zlo s lidskou tváří (2019)

Podle tohoto snímku byl Ted Bundy, vrah desítek dívek a žen, vyobrazen jako ten nejmilejší a nejpřitažlivejší chlápek na zeměkouli. Takže něco tady asi maličko nehraje.

Důvěrnost (2022) (seriál)

Lepší trojka. Je to sice z velké části otravný  feministický manifest (každá žena i dívka s mozkem by snad měla vědět, že bohuzel z každého současného přítele/miláčka se záhy může vyklubat pomstychtivé hovádko boží, proto je více než krátkozraké dovolovat mu pořizovat cokoli kompromitujícího), ale zachraňuje to hlavní rolí a především svým charismatickým herectvím Itziar Ituňo, neboli Profesorova láska z Papírového domu. A taky je fakt, že to klidně mohlo mít o dva díly méně - nikdo by si toho zřejmě nevšiml.

Close (2019)

Obsahově je to sice prázdná schránečka, ale nadhodnocuji kvůli mé oblíbené Noomi Rapace.

Interceptor (2022)

Je to slátaninka, o tom žádná. Paní a pan Thorovi měli jistě na víc. Ale smála jsem se u toho a nebyla jsem zpruzena jako obvykle bývám, když se mi něco nelíbí.