Sorjonen - Série 1 (2016) (série)

Další kousek ze severu. Nic ultimativně mimořádného, ale neurazí to: vyšetřovatel Kari je sympatický, divný, geniální Fin a ve spojení s ruskou terminátorkou Lenou jim to docela klape. Přesto si neodpustím upřesnění: první série není jednolitá, řeší se 4 různé případy chronologicky po sobě, takže je docela divné nazývat to sérií... To samé platí i pro druhou a třetí sérii.

Temné lesy (2020) (seriál)

Vlastně jsem spokojená. Pan prokurátor i Laura byli sympatičtí, dalo se jim snadno fandit. Příběh maličko krkolomný, ale alespoň se nedal moc předvídat. A zajímalo mě, co bude v dalším díle.

Defending Jacob (2020) (seriál)

Opravdu vynikající seriál, psychologický, ale přitom velice napínavý. Capitán America dostal (nebo si ji koupil - když film i produkoval, to je fuk) konečně skvělou a chytrou civilní roli, ve které nezklamal ani v jediné scéně. Ale i Michelle Dockery hrála maminku až na krev - bylo snadné se vcítit do obou rodičů. A zároveň převelice děkovat osudu, že tohle nás snad nikdy nečeká. Připomínku bych měla jen ke stopáži, myslím, že šest dílů by bohatě stačilo - a mohlo to být našlapanější až k úplné dokonalosti. Budu doporučovat všem, koho znám. :)

Mokřina (2014)

Na Španěly to bylo strašně pomalé, první hodina se vlekla (rozhodně by to víc utíkalo, kdyby se mi aspoň jeden z policajtů líbil, ale bohužel vybrali nemastné chlápky), závěr byl lepší.

Odříznutí (2018)

Čtyři hvězdy nedám, na to mě tam štvalo příliš (nelogických) věcí. A nejvíc to pitvání, třetinu filmu jsem se musela dívat jinam.

Malé ženy (2019)

Po cca dvaceti minutách jsem to chtěla vzdát, neb jsem si myslela, že tolik ženského ječení a tančení nebudu schopna absorbovat, pak jsem se na to zkusila dívat ještě jiný den a v jiné náladě - a to už jsem to dokoukala. Dokonce mě to místo i dojímalo. Ale plný počet nedám, protože tam byly dost blbě (nepřehledně) udělané časové roviny. Až hodně po půlce filmu jsem pochopila, jak to vlastně myslí - a kdo je kdy kdo.

Desatero hříchů (2019) (seriál)

Trošku to nadhodnocuji, ale finský věci mají prostě své ledové finské kouzlo. Nesourodý páreček vyšetřovatelů mě také vlastně bavil. Nejvíc začátek, kdy obtloustlé policajtce ládovali do postele jednoho mladšího milence za druhým a ona se u toho tvářila, že jim ještě dělá milost. Skvělá zpráva pro ženy okolo přechodu.

V pasti - Série 2 (2018) (série)

Dvojka se mi líbila míň. Dokonce vím i proč - značně mi vadilo, že se tam policisté chovali jako úplni pitomci. Ale zase byli sympatičtí, i když úplně bezmocní, hlavně ve svém soukromí.

Gran Torino (2008)

19. nejlepší film všech dob, jako vážně? Dlouho jsem tento snímek míjela, neb mě zmátl název a myslela jsem si, že je to westernovka a ještě hodně z pravěku, něco jako Tenkrát na západě. Proto mě překvapilo, že to nebyl western, ale docela aktuální sousedská povídka o jednom nevrlém veteránovi. Ještě více mě však překvapilo, že to byla obsahově a scénáristicky spíš bakalářská povídka - milá, jen poněkud rozvleklejší, ale místy o to nudnější. Ale hlavně s dokonale předvídatelným dějem i replikami. Konec byl jediný možný (a jediný logický), aby to vůbec mělo nějaký smysl - proto ani nad ním nejsem schopna nějak zásadně jásat.