Extraktoři (2023) (seriál)

Nechce se mi přímo napsat, že na česķé poměry je to dost dobrý, ale prostě je. A už dlouho mi nebyla žádná baba tak sympatická jako Pavla Gajdošíková.

Skoro normální rodina (2023) (seriál)

Nebylo to špatné - základní myšlenka je sice trochu otřepaná, ale pro rodiny, které musí něčím takovým procházet, to bude prudce aktuální neustále (matku lze zcela chápat a nejspíš bych udělala to samý). Tři hvězdy jsou málo, čtyři moc (kdyby to mělo o dva díly míň, tolik neváhám),  čtvrtá je tedy trochu z protekce ke švédské kinematografii.

Nikdy neříkej nikdy (2023)

Je to milý a naprosto předvídatelný filmík k žehlení nebo balení dárků. Bohužel bez jediného pokusu o ftipnou scénku. Vidět to v kině, budu naštvaná. Třetí hvězda je za Kostkovou a Maštalíra.

Zabiják (2023)

Netflix mě nejmíň měsíc otravoval s reklamou na tento údajně úžasný film. Když nadešel konečně ten skvělý pátek, svolala jsem rodinu, vzali jsme si málem hodobóžové župany a pak jsme na sebe dělali jen nevěřícné a protáhlé obličeje. A soutěžili, kdo usne první. Ne, nájemný vrah by opravdu neměl filozofovat.

Velká ryba (2003)

V tomto případě film dalece překonal knihu.

Nyad (2023)

Drsný film - aneb, co jste fyzicky nezvládli do třicítky, bude v šedesáti určitě brnkačka. Skvělá Annette i Jodie. Ale hlavně je to všechno pravda.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Roky se mi do toho nechtělo, že mě to nebude bavit. Ale je to výborné.  A bohužel návykové. Pořád té chytrosti, prohnanosti, ale překvapivě i ftipnosti nemám dost, takže jdu okamžitě na další sérii. A taky je to poprvé, co vidím někde hrát Megan, k níž mám jako k osobě dost averzi, ale tady mi nevadí.

Období hurikánů (2023)

Zachtělo se mi mexické přírody, ale musela jsem u toho snést i dost nechutných živočišných scének. I to, že místní čarodějnice je chlap a všichni jsou s tím úplně v pohodě.

Volha (2023) (seriál)

Když to šlo v televizi, minula jsem to. Ale dnes na to došlo a je to neuvěřitelně skvělý seriál. Retro okénka se většinou povedou málokdy, ale tohle bylo svěží, zábavné i závažné  zároveň. Standa Pekárek - geniální  figura! A Kryštof Hádek ho dal přímo skvostne.

Muž jménem Otto (2022)

Těšila jsem se na silný příběh, ale tohle mě vůbec nechytilo, ani nedojalo. Navíc zrovna Hanksovi věřit mrzouta, to prostě nejde.