Tělo v ohni (2023) (seriál)

Chtěla jsem, aby se mi to líbilo, ale bylo to bohužel debilní. I když to mělo být podle skutečné události, nedalo se ničemu z toho věřit. A už vůbec nešlo pochopit, proč ho zabili a zničili tolika lidem úplně zbytečně život.

Bod obnovy (2023)

Viděno v kině. A spokojenost. Nejsem vůbec na sci-fi, ale v kombinaci s detektivkou to bylo mnohem lepší, než jsem doufala.

Věčná dcera (2022)

Má to temný kabátek, Tilda Swinton je evidentně dobrá herečka, co si troufne i na dvojroli, ale jinak to alespoň pro mě byla fakt nuda.

Beckham (2023) (seriál)

Zkusila jsem to jen z legrace - a jsem nadšená! Fotbal jsem vícekrát hrála (asi 10x), než se na něj kdy dívala. Fotku jsem jako dítě měla z tohoto ranku jen jednu - Diega Maradony. Fandila jsem postupně asi pěti klubům, podle toho s kým jsem zrovna chodila (neee s jakým fotbalistou🫣, ale komu fandili ti chlapci). Teď uz roky nefandím nikomu a přiznávam, že vůbec nedokážu pochopit fanouškovskou mentalitu a to neuvěřitelné šílení okolo toho všeho. Též předesílám, že od Spice Girls neznám jedinou písničku, ale Beckhamovi jsem znala. Tedy věděla jsem, že existují a jak vypadají (vždy dokonale). Ale vůbec jsem netušila, za jaký klub David hrál, ani kam přestupoval. Ani za jakych okolností. Jaké měl úspěchy či neúspěchy. Takže vše, co bylo v dokumentu, pro mě bylo nové. A strašně zajímavé. I z psychologickeho a sociologického hlediska. Až s úžasem jsem byla poprvé konfrontována s jakou porcí nenávisti od anglických fanoušků (a spoluobčanů) se musel Beckham potýkat. Klobouk dolů, že to zvládl. A sympatická mi byla celkem překvapivě i Victorie. Podařilo se jim společně vytvořit něco, co se podaří jen málokomu. A na závěr si ještě neodpustím: taky vám někomu připadá, že D.B. stárne do stejné podoby jako Leoš Mareš? :)

Indián (2022)

Myslela jsem si, že si Karel Roden nejdřív scénář přečte, než na něco kývne. Tenhle evidentně nečetl.

Podivuhodný příběh Henryho Sugara (2023)

Bylo mi to doporučeno a s tím dotyčným si to ještě vyřídím - je to jistě originální, ale pro mě strašlivý opruz. Takže hvězdy tomu radši dávat nebudu.

Mastičkář (2023)

Bože, to byl dojáček. Plnokrevná polská telenovela. Výběr herců - katastrofa, na důležitou roli dcerky nemohli vybrat snad míň půvabnou hérečku (ale hrabě krasoň se do ní stejně zamiloval). Toto moje kvílení se však netýká postavy Zošky - ta byla naopak přesná. Kvůli žehlení jsem zvolila český dabing - a nedokážu už poznat, jestli byl tak strašný (nejspíš nebyl), nebo jestli ho již z podstaty věci nesnesu u žádného filmu (protože spolehlivě bere filmu duši a autenticitu). Tedy: hluboké dilema, buď poslechnu rozum a dám tomu dvě tři ušmoulané hvězdy, nebo dám na srdce - neb mi to přineslo i moc pěkné a dojemné emoce. Bé je správně, člověk by měl prostě někdy vyměknout.

Uprostřed ničeho (2023)

Je to nepříjemný film. Ale o to víc se vám pak asi bude líbit vlastní život.

Ještěr (2023)

Benicio OK, ale k okolní chvále se mi moc připojit nechce; slušná kriminálka, ale nic víc. Nejvíc se mi líbilo jak pohodový a ftipný vztah měl ještírek s manželkou.