Stmívání (2008)

Po roce jsem se konecne odhodlala podivat se na upiri romanci Twilight. Do te doby jsem se mu vyhybala jako upir krizi :D Ale samozrejme jsem jeho vlivu neunikla, jelikoz kamkoli jsem prisla, neco o Stmivani jsem se dozvedela, at jsem chtela nebo ne. Takze kdyz jsem v kine videla ukazku na druhy dil, u ktere jsem dostavala neutuchajici zachvaty zlomyslneho smichu, rekla jsem si, ze konecne nastal ten pravy cas. Byla ta spravna unavena nalada, kdy clovek nezvladne zadny intelektualni film, hodne popcornu, zasoba cigaret na uklidneni nervu... A pripravenost na vsechno. A diky tomu vsemu jsem si Twilight dokazala uzit. Jasne, je to slatanina klisoidni romantiky, preplacanych emocionalne vyzdimanych dialogu a hezkych obliceju, ktere se tvari porad stejne... Ale uz za odvahu tohle zfilmovat, za nadherne prostredi, kde se dej odehrava, kouzelny Cullenovic dum, ve kterem bych jednou fakt chtela bydlet a hlavne za dokonaly hudebni doprovod Twilight nevyhazuju do odpadu neunosne spatnych filmu. A pri spravne nalade se rada podivam i na druhy dil :)

Pobřežní hlídka: Havajská noc (2003) (TV film) odpad!

:D Tohle bylo naprosto úžasné :D Už dlouho jsem se takhle nezasmála, jakmile někdo promluvil :D A už dlouho jsem se takhle nenasmála jen díky tomu, že někdo (Pamela) sedí a "medituje". Jako komedii o houpajících se silikonových prsou a kolagenových rtech doporučuju :)

Kouzla králů (2008) (TV film)

Kritika by se měla začínat něčím pozitivním... takže... jo, písnička byla docela pěkná. Ale tím to asi končí. Možná ještě pěkné prostředí. Pozitivní máme za sebou. Hurá na negativní, toho bude víc. :) Předně samotný příběh, neříkám, že nápad je špatný, ovšem jeho řešení je nudné, nezajímavé... Kam se ztratila dobrodružství, napětí dřívějších pohádek? Herci... škoda mluvit. Hrát zjevně neumí a co je nejhorší, jakmile otevřela polovina z nich pusu, rvalo mi to uši. I já umím intonovat lépe než oni. Děs... Jako malá jsem se na Vánoce těšila především díky krásným starým pohádkám, které běžely v kuse celý den. Poslední dobou se můžu "těšit" leda tak na přiblblé americké komedie a naprosto nepohádkové české pohádky. Škoda.

Ledová bouře (1997)

Ang Lee je pro mě všeobecně nadaným mistrem filmového umění. Dokáže natočit snad všechny filmové žánry a každému z nich dát duši, kouzlo a cit. Stejně tak je tomu u Ledové bouře. Snímek plný lži, pokrytectví a přetvářek, ale také nevinnosti a opravdovosti si získal mé srdce. Velkou zásluhu na tom mají skvělé herecké výkony, má oblíbená Christina Ricci a trochu smutná postava Elijaha Wooda.

Control (2007)

Smutná a zlomená postava Iana Curtise marně hledající alespoň záblesk barevné naděje v depresivním a bolavém černobílem světě.

Howlův kráčející hrad (2004)

Jako vždy nádherné, kouzelné a tajemné. Miyazaki tohle prostě umí. Nádherné barvy, neuvěřitelné nápady, spousta tajuplných postav, u kterých nevíte, co se z nich na konci vyklube. Sophie se svým laskavým srdcem je postavou, do které se od začátku zamilujete a postupně bude vaší duši blíž a blíž. Naproti tomu u Howla se pocity mění s každým záběrem. Umí totiž být okouzlující, chytrý a krásný, ale bohužel také povrchní, namyšlený a hloupý. A co se z něj vyklube na konci, musíte zjistit sami.:)

Absurdistán (2008)

Absurdistán přesně dostojil svému názvu, příbeh je NAPROSTO absurdní. Místy je to opravdu vtipné, jindy spíše hloupé a trapné. Upřímně, mám z tohoto filmu velice rozpačité pocity. Je možné, že na tom má podíl nálada, ve které jsem se na film dívala, možná však ani při příštím shlédnutí nepřijdu této válce žen s muži na chuť. Musím ale pochválit hudbu, velmi zajímavá a příjemně poslouchatelná.

Gejša (2005)

Ano, je to typicky americký romantický film. Ale přece jen mě dokázal zaujmout svou exotickou atmosférou, krásnými scénami, pro mě tak trochu mytickým prostředím a mými oblíbenkyněmi Ziyi Zhang a Michelle Yeoh. Možná je trochu škoda, že film je natočen anglicky. Občas to bohužel znělo trochu úsměvně, když se neanglicky mluvící herečky snažily o anglický přízvuk.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Pro mě naprosto dokonalý seriál na slunné, zamračené i deštivé dny. Nikdy se mi nestalo, že bych na Teda a spol. neměla náladu. Navíc co je důležité, HIMYM nedochází dech ani po třech sériích. V každém díle nás čeká něco nečekaného, vtipný nápad, nečekaný zvrat. Myslím, že každý si tady dokáže najít postavu, kterou si oblíbí nebo se v ní dokonce pozná. Hlášky jako Suit up, It's gonna be legen..wait for it..dary, awesome popřípadě High Five se už staly opravdu legendárními, takže fanouška HIMYM není těžké poznat. :)

Vincent (1982)

Přestože mám Tima Burtona opravdu velmi velmi ráda a je to pro mě otec všech prapodivných podivínů, nečekala jsem, že mě dokáže dostat filmem trvajícím sotva pár minut. Ale, jako ostatně u Burtona vždycky, povedlo se. Šikovný příběh odvyprávěný v podobě básně, posmutnělá hudba, černobílošedá animace a dokonalý konec. Je to opravdu úžasné, že se dá vytvořit šesti minutový smysluplný příběh, který zaujme.