Most - Série 1 (2011) (série)

Žádnému milovníku drsných severských krimi by neměl uniknout tenhle neprávem polozapomenutý televizní klenot a já se klaním samotnému Bohu, že se podařilo stvořit takhle geniální televizní podívanou. Od obyčejných kriminálek jsem se odklonil na tak dlouhou dobu, aby mě tato vtáhla do svého sevřetí už po pár úvodních sekvencích a nepustila až do extrémně poutavého finále. Kombinace osobních motivů daného "big bad" celé série s poukázáním na mravní neduhy společnosti podzvedla standardní kriminální případ na excelentní. [viděno na Voyo]

Sedm hvězd nad Náhorním Karabachem (2018) (TV film)

Viděno čistě z potřeby zisku informací pro semestrální práci do školy, ale samosebou i z osobního zájmu o tuto tématiku a danou oblast. Kulturu i přírodu Kavkazu naprosto miluju a do jeho klidnějších částí bych jednou chtěl zavítat. O to víc mi mrzí, že se zrovna na území Karabachu dějí už desítky let tak hrozné věci a že právě kvůli nim nebudu moct nikdy spatřit všechno dobré, co je vyobrazeno v tomto dokumentu. [viděno v iVysílání 12.4.2021]

Nikdo (2021)

Už jen kvůli blbečkům, co neumí hodnotit filmy a nedokážou pochopit, že Bob Odenkirk nebude vždycky hrát jen Saula Goodmana, musím udělit plnou palbu, aby pochopili, že Nobody je dobrým thrillerem a Odenkirk skvělou hlavní postavou. Ilja Najlšuler už před 6 lety překvapil svět nevídaně podaným Hardcore Henrym, tady trochu stáhnul ocásek a nasolil na americké poměry neoriginální akční thriller, který ale ve své stopáži šlape jako hodinky a veškeré fight scény jsou absolutním potěšením pro fanouška subžánru.

Straight Outta Compton (2015)

Nejčiřejší pocta jednomu z nejkontroverznějších ale zároveň nejpůsobivějších hudebních žánrů a to já rap či hip hop téměř neposlouchám. Skvěle splácané životopisné drama o drsném období Ameriky, kdy se v devadesátých letech dalo těžko určit, která strana barikády jedná správně a která ne. Když film vyšel, slýchal jsem o jeho připodobnění ke kultovnímu GTA San Andreas. A kdyby tady nešlo zejména o tu legendární hudbu, jednalo by se o úctyhodnou inspiraci tou mou oblíbenou videohrou. Neskutečná podoba O'Shey Jacksona jr. s tátou Icem Cubem. [viděno na Netflixu 29.4.2021]

Minari (2020)

Jedna z těch silně melancholických letošních oscarovek, která mě nenudila tolik jako většina zbytku nominovaných na cenu za nejlepší film. Sice mi tato až moc obyčejná lidská dramata vcelku přestala bavit, příběh o jedné přistěhovalecké rodině do snové Ameriky osmdesátých let mě ale doslova pohladil na duši.

Iluzionista (2006)

Slabší odnož Dokonalého triku? Možná to tak někdo pociťuje, já ale Nolanův slavnější kouzelnický film považuju za mnohem složitější film, Iluzionista vzhledem ke své stopáži relativně rychle uteče a nestíhá nudit, třebaže jeho hlavní pointa se schovává až na úplný konec. Neřadil bych vyvrcholení mezi mindfucky, které já tak zbožňuju, jelikož jsem skutečně obdobné rozuzlení čekal už několik minut před koncem, ale jako příspěvek mezi snímky z období císařské vlády ve střední Evropě, kterým jsem se sakra dlouho nevěnoval, jej beru. [viděno na Voyo 27.4.2021]

Falešní poldové (2014)

Jedna z těch výjimečně fakt vydařených uřvaných hektických amerických komedií o dvou kamarádech/patlalech, co mají buď šílený nápad nebo něco podělají a pak ve stylu rádoby nečekaných komických situací své přešlapy napravují. Dokonce jsem kdysi plánoval zajít i do kina.

Přizdis*áči (2011)

Kdokoli by se mě zeptal, co mě v patnácti vedlo k tak pozitivnímu hodnocení takové srajdy, odpověď by směřovala do formy, kterou by podal každý fanda přisprostle ulítlých komedií alá American Pie. Já jsem ale naštěstí od tohoto typu filmů odrostl, znám bohužel dost svých vrstevníků i bohužel lidem, kterým klidně už táhne na 30 a pořád tyhle "skvosty" považují za skvosty.

Kokosy na sněhu (1993)

Jedna z nejklasičtějších devadesátkových amerických komedií, které dostávají své slávy v našich končinách ještě dnes, minimálně skrze nesmrtelnost mnohých hlášek. Já jsem už při dávném zhlédnutí věděl, že fanouškem tohoto typu filmů nikdy nebudu, akceptuju ovšem jeho kult.

Kniha džunglí 2 (2003)

S legendární jedničkou neporovnatelná záležitost, kterou jsme jako malí ale nerozlišně od lepšího předchůdce žrali ve stejném měřítku. V době největších expanzí DVD chodily tyto lacinější sequely slavných Disneyho animáků rovnou na nosiče, takže u nás doma ani jeden z nich nesměl chybět.