• Thriller

Babadook (2014)

Už jsem se bála při pouštění tohoto filmu co mě podle názvu čeká. Odškrtnu si další béčko v seznamu hororů a pojedu dál. Jenže to byl omyl. Zlobivé dítě, psychicky labilní matka, „oživlý" strašák z knihy a do toho celková depresivní nálada filmu. Dámy a pánové, já tleskám!! Když si pouštím horor, přesně toto navození atmosféry očekávám. Ve skutečnosti bych toho nevychovaného „spratka" musela přiškrtit sama, ale ve filmu na mně zanechává skvělý dojem. Herecký výkon obou hlavních hrdinů byl brilantní. Opravdu jsem jim věřila, že někdo takový někde žije a něco takového se mu děje. Celkový nápad s obrázkovou knihou mě nadchl a pokaždé jsem čekala, kdy se děj v knize změní. A při telefonátu matky, ve kterém bylo slyšet jen Ba-ba DOOK! DOOK! DOOK! mi tuhla krev v žilách. Tento snímek vřele doporučuji. Já sama si ho pouštím i několikrát do roka

Jezero smrti (2008)

Začátek jak z ráje – krásný, slunečný víkend před ukázkovým, zamilovaným párem Stevem a Jenny. Vydají se pryč z města ke krásnému jezeru, které Steve bezpečně zná. Jejich ideální víkend naruší partička teenagerů, kteří přišli k jezeru prostě „prudit". Nejdřív pár ohrožuje jejich krásný, milý pejsek a poté se začne s partičkou dohadovat i Steve. Jenže to netušil do čeho se pouští....Opravdový, děsivý příběh o tom, jak by dnešní mládež mohla po zpackané výchově od rodičů fungovat. A to je hlavní důvod, který mě k filmu tolik přitáhl. Vžila jsem se do role hlavních hrdinů a film hltala celou dobu, od začátku do konce. O to horší je na konci zjištění, že když už si člověk myslí, že od všech nástrah sprostých, zlých, krvelačných teenagerů unikl, dostane se do spárů těch, kteří toto zlo zrodili...

V zajetí démonů (2013)

Otec, matka, 5 dcer, pes a nový dům. Ideální začátek pro krásnou rodinu v novém prostředí. Jenže! Jak už to tak bývá ve filmech tohoto žánru, vždycky zde máme nějaké „ale". Film má naprosto výbornou atmosféru a diváka vtáhne do děje už od prvních minut. Starý dům, zvláštní pach, divné zvuky a zápletku máme na světě. Matka posedlá (opravdu ukázkovým) démonem, náměsíčné dítě a spousty poltergeistů napovídá, že film by mohl mít pro diváka tu správnou šťávu. Už jen otázka ohledně Eda a Lorraine Warrenových je sama o sobě zajímavé téma. Jelikož se film zakládá na skutečných událostech, rozhodně mě zajímalo i pozadí filmu a tak jsem díky tomu byla nucena hltat další a další informace. Kéž by se točilo více takových filmů, které opravdu diváka zlehka postraší...

Exeter (2015)

Jako já vydržim fakt hodně!!! Ale tohle se teda vydržet fakt nedalo!!! Po 40 minutách nekonečného utrpení končím svou expedici do neznámých hororových vod a pro dnešek už to vzdávám. Herecké výkony totálně tragické, dějem film taky moc neoplývá..No děs..Dávam 1 hvězdu za to, že mě vlastně ten kus co jsem viděla nemile pobavil..

Pohřben zaživa (2010)

Tak to bylo teda trochu drsný! Ideální film pro klaustrofobika! Začátek filmu nám hned prozradí co se mělo seběhnout a boj o přežití může začít. Těch pár nesmyslných a zbytečných telefonátů bych ve filmu klidně dokázala oželet v rámci úspory baterie mobilního telefonu a zachování divákova duševního zdraví (pohřbila bych zaživa většinu těch, kterým se Paul/Ryan dovolal). V hlavní roli bych si dokázala představit i klidně jiného herce, ale Ryan Reynolds se své role zhostil více než uspokojivě. I když jsem si myslela, že film skočí tak, jak skončil, pořád jsem doufala, že třeba dojde k nějaké změně. Film dokáže relativně celou dobu udržet diváka u obrazovky a dokázal mně (jakožto mírnému klaustrofobikovi) navodit chvílema pocit úzkosti, takže doporučuji shlédnout a uvidíte...

Sweet Home (2015)

To jsem se zase nechala nachytat místním hodnocením. Podprůměrná vyvražďovačka, kdy na jedné straně stojí banda tří stupidních "vrahů" a na druhé straně "zamilovaný pár", kterému jejich lásku věří rozhodně každý kdo film viděl. Klasická stupidita obětí, kdy místo toho aby po baráku našlapovali co nejvíc potichu, tak místo toho řvou jak na lesy aby o nich samozřejmě zabijáci co nejdřív věděli. Vrchol všeho bylo, když velmi odvážnému doktorovi zdřevěněly nohy na žebříku (ač mohl jít po schodech) a nemohl se dál hnout. V tu chvíli jsem se přistihla, že si přeji brzkou smrt všech hrdinů filmu. A jako velké finále "kápo di tuti kápi" s velkou obří taškou plnou nástrah, který vše přišel na místo "urovnat". Dávam dvě hvězdy za rozporcování těla tekutým dusíkem, za stahovací pásku okolo krku a za poslední zásek sekyrou.

Poltergeist (2015)

Tak jsem si dala tu práci a pustila jsem si pro srovnání oba filmy. Jak ten z roku 1982, tak ten z roku 2015. Musím uznat, že každý má něco do sebe. Co mě teda ale zarazilo bylo to, že na to jak je dnešní doba na efekty narvaná, tak v tomto filmu je na můj vkus efektů až podezřele málo. Čekala bych přece jen trochu více toho "poltergeista", nějaké hýbání židlí, kývání podezřele nízko zavěšených lustrů apod. Jediné co splnilo v tomto mé očekávání, byla jakási pyramida z dětských komiksů, to je vše. A jako největší chybu tohoto snímku v porovnání s tím předešlým beru hudbu. Správná hudba a zvukové efekty je podle mě víc jak 50% každého hororu a v tom je tento snímek bohužel slabší než ten předchozí. Ostatně jako většina dnešní hororové tvorby. Takže za mě průměr, bohužel.

Godzilla (2014)

Méně je někdy více! Čekala jsem napínavý, dobrodružný příběh o Godzille a dostala jsem nášup všeho možného. Nechápavě jsem zírala, když se ve filmu ukázal "Muto" a co víc mě překvapilo, byl "Muto 2" :-) . Náboj film možná měl, škoda jen, že vše důležité se odehrávalo za tmy. Už se snad nenechám nachytat na další film s názvem Godzilla. Díky, ale za mě ne. Jednu hvězdu dávam za statečnost, že s něčím takovým vůbec vyrazili na trh.

Howl (2015)

Tak to bylo jedním slovem utrpení! Divím se, že jsem to dokoukala. Dávám 1 hvězdu za to, že jsem i přes tragický scénář, tragické zpracování a tragické herecké výkony, vydržela do konce.

The Boy (2015)

Už podle místních komentářů jsem se bála film vůbec pustit. Nicméně už došla zásoba "lepších" snímků a tak došlo i na tenhle. Za sebe musím říct, že se mi film celkem líbil!! Zvláštní atmosféra celého, odlehlého místa je sama o sobě děsivá (asi bych měla podobné nápady, kdybych žila na takovém konci světa). A dále znuděný spratek, který skutečně udělá cokoliv, aby si zpestřil den. Film mě celkem vtáhl do děje, i když začátek byl opravdu trochu zdlouhavý. Doporučuji shlédnout, ať si každý udělá obrázek sám.