• Thriller

The Invitation (2015)

Docela ucházející psycho, které nenudí. Začátek byl trochu delší, nicméně konec filmu vše dohnal. Chvíli jsem si říkala, kdo je z oné společnosti ten blázen a kdo ne. Nakonec se vše dozvíme. Doporučuji shlédnout, jeden z těch lepších snímků.

Shelley (2016)

Musím říct, že jsem se možná na film dívala v dobrém rozpoložení a tak navzdory místním né moc opěvujícím komentářům já musím uznat, že film se mi líbil. Možná, že největší úspěch u mě měla atmosféra filmu, namísto děje. Ale samozřejmě pár faktů je zarážejících, až do oka bijících (viz. těhotenství cca 8 měsíců a venku je stále jakýsi "podzim"). Nicméně bych řekla, že film svou atmosférou spadá pod ty lepší kousky, dějově už však moc ne. Názor ať si každý vytvoří sám...

Neon Demon (2016)

Mysteriózní film pro velmi náročného diváka. Pro mě trápení na dlouhých 117 minut. 1 hvězda za to, že holky byly nádherný a krásně se na ně koukalo. Jinak pro mě film utrpení.

V zajetí démonů 2 (2016)

Pomalu a nenápadně se mi filmy Jamese Wana začínají zarývat pod kůži a čím dál tím víc se těším na jeho další kousek. Musím říct, že opravdu zase nezklamal a další díl tehle lekačky stál za to. V kině jsem napětím ani nesnědla celý popcorn a to je co říct. Za mě rozhodně palec nahoru za tento další, úžasný, druhý díl. Už se nemůžu dočkat další pecky od tohoto super režiséra.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Musím říct, že dneska už mě málokterý film dokáže upoutat v sedačce abych si nedošla aspoň jednou na cigo. Tenhle film to dokázal hravě!!Má to rychlý spád, člověk je napnutej celou dobu a ještě je to fakt suprově natočený!Rozhodně doporučuji shlédnout :-)

Čarodějnice (2015)

Musím říct, že celkově film nebudí až zas tak moc dobrý dojem, ale když ho rozdělím do částí, tak musím říct, že se mi film "The Witch" líbil. Po dlouhé době velmi dobré herecké výkony všech protagonistů, do toho skvělá hudba a velmi zajímavé, ponuré prostředí, kde se film natáčel. Když pominu nějakou domluvu s kozlem a přemíru promlouvání s bohem, tak film je opravdu pěkně natočen. Doporučuju se na to alespoň jednou kouknout.

Sedmero krkavců (2015)

Nečekala jsem mnoho a nakonec pohádka udělala super dojem! Myslím, že z největší části za to mohl výběr herců. Bohdanka alias Martha Issová se své role zhostila sakra skvěle. Pohádka sem tam srší i vtipem a má to spád. Nedívám se už roky na české filmy ani pohádky, ale tohle jsem prostě musela zkusit a opravdu mě pohádka velmi mile potěšila. Doporučuji shlédnout, fakt to stojí za to.

Vetřelci (1986)

První díl této série mě nijak extra nenadchl, ale přesto jsem tomuto žánru dala zelenou. A dobře jsem udělala! Druhý díl je pro mé oko mnohem akčnější, vzhledem k časovému rozestupu mezi prvním a druhým dílem jsou efekty mnohem zajímavější a herecké výkony jsou mnohem věrohodnější (samozřejmě ne proto, že jsem se v tomto roce narodila :-) ). Ripleyová v podání Sigourney Weaver je nedílnou součástí každého dílu. Tento díl jsem si oblíbila hlavně kvůli malé Newt a protože velmi sympatizuji s vojínkou Vasquezovou. Posádka srší vtipem, relativně slušnou inteligencí a velkým odhodláním k boji s mimozemskými ještěry. Vetřelci mají podle mého názoru tu nejlepší atmosféru a z celé série bych nejradši umřela právě v tomto dílu :-)

Vřískot (1996)

Já se na to můžu dívat prostě pořád dokola...Méně oblíbená studentka hlavní hrdinkou, vraždící maniak, průměrně inteligentní policista a nenasytná reportéka. Stará klasika, která nikdy neomrzí. I když se na to budu dívat po sté, budu se u toho sápat po misce s popcornem jako bych film viděla prvně. Atmosféra filmu je pohlcující, vrah má celkem dokonale promyšlenou taktiku a herecké výkony jsou fantastické. Sidney, jejíž matka byla před rokem zavražděna, si taktéž vyhlídl vrah a „kosí" vše co mu přijde pod ruku. Sidney samozřejmě vyvázne živá a zdravá, už jen pro to, aby se mohlo natočit pár dalších, neméně slavných pokračování. Ač ve filmu umře nemálo lidí, nejedná se o brutální krvák, který by oko průměrně bojácného diváka nevydrželo. Takže hurá do toho!!