• Western

Konečná (2013)

Film natočený ve stylu starých, dobrých akčňáků. Přímočarost, humor, Arizona, venkované narychlo ve službách zákona. Ve starém filmu by možná hlavní roli hrál Arnold, v tom novém ji hraje Arnold. Prostě není co řešit. Zábava. Asi tak 70%.

Nejhledanější muž (2014)

Zklamání z vysokého obecného hodnocení. Nevím, proč bych měl být unesený z umělecky přerozvláčného filmu, který má předvídatelný konec, na který než se dostanu, musím absolvovat dvě hodiny přešlapování na místě. Litoval jsem dvou hodin u obrazovky a jsem rád, že jsem na to nešel do kina. To bych byl Nejnasranější muž. Druhá hvězda za některé herecké výkony.

Kurýr (2012) (seriál)

Televizní seriál, kde jednotlivé epizody se snaží stavět na ose filmových kurýrů. Vytuněno sympatickým osobním mechanikem a osobní agentkou - manažerkou. Tu hraje neznámá maďarka Andrea Osvárt a pohled na ni potěší. Oddych bez nároků na pateční večer u TV. Tolik první řada z roku 2012. Ale pozor! Je tu druhá řada z roku 2014, na které se podíleli i češi. Z prvních dvou dílů druhé řady jsem byl dost rozpačitý. Co fungovalo, to zrušili. Kozatá manažerka byla odsunuta zpět na Balaton a nahradila ji zřejmě sestra Semirovy manželky z Kobry 11. Kamoš mechanik byl zastřelen. Kurýr porušil svá zásadní pravidla. Kurýrování jen na úvod a potom následuje nezištné pomáhání slabým a potřebným. Třetí díl nezachránila ani Praha a Josefíková, ve čtvrtém, ze záznamu, už jsem posouval a nechápal kurýrovu snahu zachránit zavalené mohamedánské dělníky v Africe. První řada 40% a druhou jsem skončil po čtvrté bličce s plným počtem bodů: ODPAD.

Odpor (2008)

Válečný film pro chlapy. Je zajímavý tím, kde se odehrává a tématika pro sousedy z Československa poutavá. Film jsem si pustil, když byl nový a druhý nebo třetí den jsem si ho pouštěl znovu.

Underworld (2003)

Nevím, jak bych to bral dnes, ale když jsem film viděl, tak dobrý, to je za tři *. 21.5.2015. Tak už vím, jak bych to bral dnes. Po letech jsem kouknul znovu a bavilo mě to. Připomínalo to nelítostný souboj dvou mafiánských rodů. Béčkový film založený na akci, ale akce probíhá od začátku do konce a můj pocit byl, že zvednu hodnocení ****. 9.11.2017.

Těžko ho zabít (1990)

Patří k prvním jeho filmům. Stará klasika vyšperkovaná bojovým uměním. A Seagal se zde nevyhýbá ani sexu. Nejen za to bod navíc.

Přepadení v Pacifiku (1992)

V době vzniku a zhlédnutí v kině by to bylo za 5*. S odstupem za 4*. Ale nic to nemění na tom, že SS byl ve svém žánru na vrcholku a je to prima podívaná.

Nico - víc než zákon (1988)

Steven Seagal ve své první akční roli. Na plátno přichází nový hrdina, kterému na darebáky stačí jenom ruce.

Lovec policajtů (2001)

Snad poslední dobrý film se Seagalem. Opět film podle zavedených klišé o hodných a zlých policajtech.