• Western

Fotograf (2015)

Včera jsem si pustil z DVD a dnes se mozek, aniž bych chtěl, celý den k filmu vrací. To už o něčem hovoří. Věděl jsem, že je film dlouhý, nemá moc vysoké hodnocení, humor jsem už vůbec nečekal. Délka nevadila, i když první půlka byla "rychlejší". Hodnotit tento film by nemělo být kritizováním samotného Saudka. Ten je bohém a je jaký je. Ale film o něm je dobrý. Pavlásková nám předložila pohled na světoznámého fotografa způsobem, jaký není v českých filmech obvyklý. Humor zde byl, postavy byly skvělé. To, že se film zaměřil pouze na část života se Sárou ve mě vzbuzuje podezření, že Jan chtěl touto cestou seznámit celý národ se svou pravdou o tom, jak se nechal oblbnout a oškubat. Pokud ano, udělal to chytře. Oslovil spoustu lidí a vyhnul se případným právním hrozbám. Síla filmu spočívá i v tom, že je natočený volně na motivy ze života JS. Pokud by měl toto někdo vymyslet jako příběh, tak to dělával kdysi spisovatel Vladimír Páral. 70%.

Rallye smrti (2008)

Když půjdu na pouť, počítám s tím, jaká tam bude zábava. Takže jsem se bavil.

New Yorku, miluji Tě! (2008)

Mozaika příběhů, prolínání, pěkná procházka New Yorkem. Žádný zázrak, ale pobaví a přinutí k zamyšlení.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Po přečtení obsahu filmu bych si jej vůbec nepouštěl. Přinutilo mě k tomu vysoké hodnocení uživatelů (někteří asi fakt něco užívají ...). Nudil jsem se, možná i usínal. Bene, koho s tím chceš ohromit, mě to teda nasralo. Ztracený čas.

Valkýra (2008)

Dobrodružný film s válečnou tématikou. Příběh nebudu (a nechci) porovnávat s historickými fakty. Prostě dobrý film.

Zlodějská partie (2009)

Průměrná krimi historka. Při sledování na TV obrazovce celkem pohodovka. Příběh lupiče v důchodovém věku stojí za mírné pousmání.

Králova zahradnice (2014)

Dalo se na to dívat, ale čekal jsem daleko víc. Natočit film, který se odehrává ve Versailles a tyto tam vůbec neukázat, je v historickém kostýmním filmu hanba. Versailles mám rád a těšil jsem se na ně. Kromě záběrů reálných parků by film určitě oživily digitální pohledy na vývoj budování a staveniště celého areálu. Kate Winslet bych nehodnotil, že už byla pro film stará nebo starší. Naopak na mě působila v roli venkovské architektky velice přirozeně. Historických filmů moc není, ale rozhodně jsem viděl lepší.

Hlubina (1977)

Viděno v kině v době, kdy bylo k nám povoleno a dovezeno. Líbilo tak, že jsem na film šel dvakrát. Napětí, exotika, krásné podmořské záběry. A ta Jacqueline Bisset! Od té doby si pamatuji. Škoda, že u nás nikdy nebylo na DVD. Na VHS myslím pouze s titulky.

V oku tornáda (2014)

Nudil jsem se a několikrát jsem málem usnul. Zbytečné dál rozebírat.