• Western

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

Prostě pohodová podívaná.s minimem hluchých míst. Směska slavných fantasy, ale pojata slušně. Co orginálního chcete vymýšlet. Plná spokojenost. Kdyby bylo takových filmů víc, bylo by se na co koukat.

Poslední bohatýr (2017)

Obrovské příjemné překvapení. Pohodová pohádková fantasy. Amber na ruský způsob.. Mělo to pohodu, šmrnc a poslední scéna byly dvířka k pokračování jak vrata. Pokud to zvládnou, už se těším. P.S. Chce to znát ruské pohádky. Jen Mrazík nestačí..

Bláznivá střela - Amerika v ohrožení (2008)

S bláznivými střelami to má společnéný jen typ humoru. Ale spousta nekorektního humoru a narážek v duchu Zuckera. Jen pochopení některých hlášek vyžaduje trochu rozhledu a znalosti. Kolik diváků zná Michaela Moora, kterého film paroduje? Jinak dobrý film. Při dnešní komediální bídě. Tak dobré komedie jako Připoutejte se prosím a Bláznivé střely už asi nikdo nenatočí.

Šílený rande (2003)

Chápu současná podhodnocení. Někteří žárlí na hezouna Kutchera, někteří jsou zklamáni, že si nepoplakali u romantické komedie, někteří hledají drámo a realizmus a někteří se pitvají ve filmařské a herecké technice. Ale je jasné, že k této komedii nelze přistupovat analyticky. Je to úlet. Nwní to romantická komedie. Je to šílená komedie. Je třeba sednout a nechat se unášet šíleností scénáristy i režiséra, kterým je David Zucker.. Je tam vidět rukopis a absurdnost situací mnohdy na pomezí trapnosti. Příjemná zábava s perfektním finále. Kdyby si odpustili pár hluchých míst a kladných a romantických scén, které působí jak pěst na oko (možná úmysl), dal bych i víc.

Králíček Jojo (2019)

Občas silný moment, občas nuda k ukousání, zajímavé zpracování, příběh stokrát omílaný. prostě spíš zkamání..

Thor: Ragnarok (2017)

Slušná akčňárna. Slovnínarážky jako hlavní klad filmu. A pak ta nepředvídatelnost a postavy, které se jen mihnou a nijak se nerozvíjí včetnš narážek na jiné komixové klasiky. No a ani nové oko mu nenarostlo. Kdyby přišel o ruku dal bych i pátou hvězdičku.

Thor: Temný svět (2013)

Jednička nic moc, takový akční průměr, klasická komixovka. Jalové vizuálno. Tak jsem si řekl, mrknu ze studijních důvodů na dvojku čekaje obvyklý pokles kvality a ono překvapení. Líbila se mi víc než jednička. Scény na Zemi perfektní, s vtipem. Scény mimo trochu nuda. Prostě s kontrastem nenormálna na Zemi si pohráli, takže člověk ani neřešil pseudovědu a nelogičnosti. Nejlépe fungovaly krátké vtípky na rozdíl od moralizujícího vykecávání. I ten Loki tam byl akorát a zvedal úroveň filmu. Oddechovka, která se dá.

Zajatec na Zendě (1979)

Mám rád herce petera Sellerse. Takže jsem se bavil. Takový odvar uřvané Myši. Rozhodně z lepší části jeho tvorby.

Jak si vzít milionáře (1953)

Ano je to klišé. Ale klasika své doby. Pohodové pokoukání. Lehká parodie žánru. Špička nenáročné zábavy té doby. Dnes se ta samá klišé opakují ve sračkoidních vážňě míněných filmech a mnozí kritici rozkoší ucvrkávají.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

No bída. Dobře provedená scénáristicky jalová a s čínskými soudružskými vložkami. Pamatuji filmy se sovětskými soudruhy, kteří museli v českých filmech demonstrovat česko sovětské přátelství. A zde je nimlich to samé. Sráží to film hrozným způsobem. Po chvíli akce, kdy se člověk baví se objěví politická vložka a jen zíráte. Místy je akce i provedení bezchybné a místy to skřípe neuvěřitelné, pseudorodinné scény a naivita zaráží. Statham po té, co se mu nepodaří zachránit pár kamarádů by pak zachránil každého. Ruský Ivan hadra. Jeví se jako druhý nejnamakanější borec filmu, ale na namakaného foxlíka, který dožene jachtu nemá.