• Western

Šarlatán (2020)

Velké zklamání.  První polovina ještě dávala naději na opravdu zajímavý film, ale druhá část to těžce pohřbila. 4% fantazie byla nepatřičná a ukončení filmu bez jakéhokoli konce tragické. Kdyby to byl pilot seriálu, dalo by se to pochopit. Ale takhle buďto chtěli tvůrci naznačit co bysme dokázali mít víc peněz nebo si řekli, že divák není schopen sedět v kině déle a pak natočíme pokračování. Obojí je špatné. K čemu jsou perfektní herecké výkony či řemeslo, když je scénář stupidní. Stačí pokazit jednu část a film je pohřbený.  Už mě začínají štvát pseudoživotopisné příběhy. Kdy jediné reálné je jméno hlavní postavy a zbytek si scénárista vycucá z prstu. Asi se na to lépe shánějí peníze, ale koukat se na to nedá.

Ochránce - Slabý kus (2021) (epizoda)

Profesionálně natočené. Perfektní herecké výkony. Ale černobílé vidění světa.  Zlí učitelé a chudáci žáci, jeden hrdina a tři padouši. Bohužel černobílé vidění problému se odráží i v dalších dílech jinak nadějného seriálu. Není jasné jak to vlastně bylo ve skutečnosti, neboť díl odkazuje na Třebešínský případ, ale scénář je upraven dle představ a manipulativních záměrů scénáristů. Tedy zdánlivá dokumentárnost může těžce ublížit reálným osobám. Mám pochyby o umělecké etice díla.

Nikdo (2021)

Dobře zpracovaný obehraný námět. Přímočaré, hrdina vždy vítězí a ani jeho blízkým nikdo nezkřiví vlásek(jen monokl a potřísnění krví). Jen ty scény nesmrtelného bojovníka kosící záporáky po desítkách si mohl režisér odpustit. Někdy méně bývá více.

Vetřelec (1979)

Klasika klasik.  Film, který stačil vidět jednou a pamatujeme si každou minutu.  Opravdu nevhodné dětem. A je třeba sledovat před ostatními díly.  Což dnešní mládež málokdy dodrží.  Dokonalé řemeslo a perfektní zpracování do té doby ne tak profláklého námětu. Film, který nutí k zamyšlení.

Terminátor: Temný osud (2019)

Prostě remake prvního a druhého dílu.  Jen ty hlášky jsou slabší, rozhodně se mohli víc odvázat. A akční souboje jako obvykle poslední dobou, když chybí soudnost při patlání digitálních efektů, sračkoidní a bez rozumu. Z nostalgie 4*. Pořád lepší než moderní hrůzy z debilním scénářem.

John Wick 3 (2019)

Bojové scény, nic víc. Scénář jalový. Poslední a nejslabší část série.

Terminátor (1984)

Klasika. Z dnešního pohledu možná slbší efekty ale o to silnější scénář. Co by dnešní filmaři s veškerou technikou a penězi dali za to natočit něco tak jednoduchého. kultovního a úspěšného.

Rudá volavka (2018)

Plná spokojenost.  Thriller jak má být.  Nikam to neutíká, ale má to napětí. A nepředvídatelný děj. Chtělo by to zfilmovat další díly trilogie.

Agent Cody Banks 2 (2004)

Trošku slabší než jednička, ale v mezích normy. Oddech. To hraní na klarinet bylo trapné.

Agent Cody Banks (2003)

Perfektní zábava pro mladší tenagery. Mělo to šmrnc a vtip.  Bavil jsem se.