Zběsilý útěk (2006)

P.Walker a C.Bright, skvělá herecká dvojka, jen ten hlubší příběh mi tam chyběl. Nevím, něco mi na tom filmečku nesedí.

Vřískot (1996)

Pro mě to byl první z hororových filmů, kde nějaký psychopat vraždí v masce (ve vřískotu nejlepší maska ze všech podobných žánrových filmů) mladé studenty. Všechny tři díly byly stejně kvalitní a nabízely mnoho krve, která tekla proudem nejen z řezných ran od maskovaného šílence, který byl na konci filmu vždy demaskován a dal tak odpověď divákovi na otázku, kdo by se za maskou asi tak mohl skrývat. S bravurou zvládnutý horor, který položil základní kámen mému nadšení pro slash horory.

Equilibrium (2002)

První role, kde Ch.Bale konečně rozkryl své kvality. Blízká budoucnost výborně ztvárněná v duchu potemnélé atmosféry. Kurt Wimmer vtiskl tomuto filmu nejen akční nezištnost, ale oděl ho také do atmosféricky vybudovaného hábitu.

Requiem za sen (2000)

Bohužel, tento film je jedna velká nuda. Je sice pěkné, jak se příběhy můžou prolínat, ale mně tento film vůbec nic nedal, spíš vzal - čas.

Gladiátor (2000)

Excelentní velkofilm, který už v kině na mě nechal neskonalý dojem. Úžasný film po všech stránkách, který nekontrolovaně zaútočil na všechny mé vjemy.

3:15 zemřeš (2005)

Horor podle mého gusta! Úchvatný R.Reynolds v příběhu podle skutečné události, kdy ho tajemné hlasy nabádají, aby zabil svou rodinu. Film má spád, tajemnou atmosféru s lekacími scénami. Malinkatičký mínusek bych viděl v závěru, kdy jsem čekal trochu příhodnější konec...

Osudový dotek (2004)

Asi ani oba samotní neznámí režiséři (Jonathan Mackye Gruber, Eric Bress) neočekávali, že tento snímek se stane tak úspěšným. Hlavní role perfektně ztvárnili A.Kutcher a A.Smart. Oba jsou hlavními hrdiny příběhu, který je vystavěn na efektu motýlých křídel, který spočívá v myšlence, že pouhé jedno jiné mávnutí motýlých křídel v minulosti ovlivní celou následnou budoucnost. Film je obklopen krásnou, chvílema melancholickou i mrazivou atmosférou (i díky hudbě). Osudový dotek je také v neposlední řadě originální, překvapující a dá se říci, že dnes už i kultovní.

Zelená míle (1999)

Nuda, nuda, nuda. Omlouvám se všem příznivcům tohoto filmu, tedy vlastně skoro každému, ale já se prostě přes tři hodiny nudil.

Ztráta paměti (2004)

Ztráta paměti je hodně zamotaný film, zdánlivě postrádající logiku a vyžaduje si nejedno zkouknutí. Ale při nejhlubší analýze se člověk může dostat k celému vysvětlení všech spojitostí ve filmu. Skvělý R.Phillippe, úžasné tempo se strhující hudbou v zádech a atmosféra, která nejednou nahání husí kůži.

Dokonalý trik (2006)

Jeden z mých TOP filmů. Výborně ztvárněná viktoriánská doba, skvělý gradující příběh o rivalitě dvou kouzelníků a o tom, čeho všeho jsou schopni pro to, aby byli právě oni těmi nejlepšími kouzelníky své doby. Filmu nic nechybí, skvělé intriky, zvraty, tajemství, iluze, atmosféra, hudba, skvělý konec a úžasné herecké výkony H.Jackmana a zejména Ch.Bale.