• Fantasy

Pretty Woman (1990)

V roku 1990 zvládli spraviť geniálnu romantickú komédiu, ktorá je originálna, vtipná a inteligentná. Presunuli sme sa v čase 30 rokov do budúcnosti a teraz čo? Nik sa ani zďaleka neprikláňa ku kvalite tohto. Geniálne duo Richarda a Julie je zamilovateľné od prvého predstavenia postáv divákom. Bum 100% ako vínko.

Gentlemani (2019)

Ritchieho filmy budú o 15-20 rokov považované za zlaté klasiky. Ja som toto vždy vravel a vždy aj vravieť budem. Kombinácia Ritchie, Grant, Hunnam proste nemôže dopadnúť zle. Na tomto filme sa dá krásne, učebnicovo ukázať ako vyostriť/zdôrazniť scénu a aká je práca s kamerou dôležitá. Napríklad na zdôraznenie práve vyslovenej vety a celého kontextu použitie pískacej kanvice a close-up záberu na Raya (Charlieho Hunnama). A to je len jeden z viacerých príkladov kedy sa to dalo spozorovať. Kombinácia neutíchajúceho napätie, hereckých schopností Matthewa McConaugheya a hudby Christophera Bensteada vytvára dych-berúcu atmosféru, ktorú si zaručene užije aj nefanúšik takéhoto sortimentu filmov. Fanúšikovia budú so zatajeným dychom len počúvať a vžívať sa do každej jednej scény. Za mňa čistých 100% bez mihnutia oka!

Lady Bird (2017)

jeden z tých zbytočnejších filmov 40%

Zmizelá (2014)

čo proste, ja by som sa domov už nevrátil.

Zaklínač - Něco více (2019) (epizoda)

Zbytočne natiahnuté. Aby som to celé zhrnul, je to vpohode seriál, dobre sa naň pozerá ale nemá to žiadne posolstvo ktoré by som si z neho odniesol. Ak to budem niekedy pozerať nanovo tak len preto že a) nebudem mať stiahnuté nič iné a nebudem pri wifi, b) budem sa sústrediť na prácu s kamerou, nasvietenie (to je vraj spravené veľmi svetlo avšak som si to nevšimol len som to čítal) alebo iné detaily a easter eggs. Seriálu by som dal tak 70% za vcucnutie do deja.

Zaklínač - Před pádem (2019) (epizoda)

Tu nastal bod v seriále kedy som si začal uvedomovať že sa to krásne pozerá, vďaka čomu som to aj celé pozrel v dvoch sedeniach, ale niečo dôležité tomu chýba. 60%

Zaklínač - Vzácný druh (2019) (epizoda)

Moja obľúbená poviedka z kníh, mohli sa zas posnažiť viac a vymodelovať aspoň smauga ale tak čo už. 70%