Láska krvácí (2008)

Jasné, nebolo to až tak zle natočené a nebolo to ani nudné. Mal som s týmto filmom jediný problém, neviem prečo, ale všetci herci a ich postavy mi liezli totálne na nervy. Toľko blbostí urobiť a toľko kravín natárať je fakt scenáristicko - herecký supervýkon :) 4/10

Klub vyvolených (2002)

Prvá polovica výborná, avšak druhá časť docela sklamanie. Odvtedy ako sa dej posunul o roky dopredu, to išlo s filmom trochu dole vodou, pre mňa sa hlavne stratilo čaro, ktoré filmu v prvej polovici dával Emile Hirsh. Len mierne nadpriemerný, ale stále celkom pozerateľný, pokludný filmík. 6/10.

Osm statečných (2006)

Škoda, myslel som si že to bude hlavne viac dobrodružnejšie, celá stredná časť filmu je jedna veľká nuda. Ale huskies boli celkom fasa. 4/10

Street Kings (2008)

Rýchly spád, atmosféra dokonalá, vizuálne výborné. Jasné, že to je prevarený koncept, ale málo krát sa vidí aby bol tak nadpriemerne zvládnutý. Dostal som to, čo som čakal, hlavne sa tam nenarozprávalo kvantum hlúpostí, ako je v podobných filmoch bežné a išlo sa hlavne po rýchlej akcii. Takže vlastne nemám dôvod nedať za 4 :) (8/10) P.S. pre mňa osobne, nato akú výraznú úlohu hrá v seriály, Hugh Laurie zahral docela obstojne, v pohode som mu toho policajta na vnútorných záležitostiach spapkal.

Smrtonosná past (1988)

Film, ktorý som stokrát videl s dabingom, som si dal teraz prvýkrát v origináli a stále je to rovnaká pecka. John McClane by ma snáď bavil aj v maďarčine :) 9/10 (deviaty rozhodujúci bodík za spomienky na VHS :)

Mys hrůzy (1991)

Skvelý záver! Vizuálne a hudobne taktiež paráda a diabol de Niro bol celý film výborný ale na konci takmer doslova neskutočný. Tak dokonale postupne gradované napätie po kúskoch od začiatku až dokonca som teda veľakrát nevidel. 9/10.

Utržený ze řetězu (2005)

Ak náhodou zistím niekedy v budúcnosti, čo bolo na tomto filme bombastické, dokonalé a úžasné, ako som si prečítal v niektorých komentároch tak tento film určite neminie maximálne hodnotenie, hehe :). Veľa vecí sa vyjasnilo keď som sa dozvedel, že written by Luc Besson. Ale zase úplne som sa nenudil. 4/10.

Precious (2009)

V porovnaní s podobným The Blind Side, ma tento filmík zaujal viac, takže plus jedna hviezdička. Celé to na mňa pôsobilo prirodzenejšie. Herci takisto zaujali oveľa viac. V Blind Side excelovala jedine Sandra. 8/10

Starman (1984)

80-te roky ako sa patrí a ešte jeden Carpenter k tomu. Super syňtáková hudba a k tomu skvelý Bridges. Trošku mi svojimi pohybmi inak pripomenul Prota z K-Paxu :). Napriek tomu, že je to celé "mierne" pritahnuté za vlasy a ku koncu aj zbytočne presladené, vôbec mi to neprekážalo. Príjemná sci-fi romantika s originálnym námetom. 8/10

Grotesque (2009)

WTF na úrovni za 8/10 :)