Jíst, meditovat, milovat (2010)

A podľa mňa to náhodou neni taký otrasný film :). Jasné stopáž neskutočne prestrelená, pri filozofovaní hlavnej postavy o nezmysloch ma občas zdvíhalo, ale niečo ma pri tom filme stále bavilo. Možno to bolo obsadenie (Bardem, Franco, Jenkins), alebo len skrytá chuť tiež niekam zbaliť kufre a vypadnúť (rozhodne nie do Indie :). Každopádne talianska časť filmu zdvíha hodnotenie na slušných 6/10.

Centurion (2010)

Na to, že moc nemusím podobné filmy z takejto doby som sa zabavil celkom slušne. Príbeh je jednoduchý, ale rýchlo odsýpa, čo je len dobre, keď si spomeniem napríklad na film Mongol klesajú mi očné viečka :). Asi najväčším kladom filmu je vizuálne prevedenie v minimalistických studených farbách a parádne krvavé bojové scény. 7/10

Lesy (2006)

Bruce so sekerou potešil....všetko ostatné sklamalo...4/10

V pasti (2005)

Veľká škoda ukecanej prvej polovice filmu, tie jej premúdrelé reči začínali byť rýchlo otravné. Ale ako milovník všemožného rezania, sekania a psychického či fyzického týrania filmových postáv, musím priznať, že druhá polka filmu mala gule....ehm...ups.... :). Ďalším jasným plusom je, že na rozdiel od podobných počinov mal tento aj parádny vizuálny šmrnc. Bohovský komentár: Enšpígl. 8/10

Muž v ohni (2004)

Nemôžem si pomôcť, ale ja tieto Scottove farebné "kraviny" zbožňujem :). Vizuál parádny, akčná scéna s únosom malej Pity dokonalá! 8/10

Prostě úžasná (1994)

Celkom milá odpočinková komédia s relatívne bizarným námetom :)

Pokoj 1408 (2007)

Slušná zlátanina veru :). Veľmi som sa vytešoval nad poslednou tretinou, ináč by to bola slabota. Množstvo väčších, či menších "twist" efektov k blížiacemu sa koncu výnimočne pomohlo. 8/10 (hlavne vďaka faktu, že po polovici filmu som skoro zaspal, ale záver by prebudil aj mrtvolu :)

Něco nového (2006)

Absolútne klasická romantická šablóna. Ale vďaka "black-white" faktoru celkom zabavilo. Príjemný Simon Baker a pár príjemných songov...6/10

Test (2003)

Prvá tretina filmu ozaj parádna, myslím, že už len ten samotný nápad s "testami" by mohol postačiť na celý film. Druhá tretina pomaly katastrofa, ale záver, síce klasického strihu mi úplne postačil. K hercom: Farrel postačujúci štandard, Moynahan pre mňa osobne katastrofa a Pacino OK, ale oveľa radšej ho mám mladšieho, so starobou sa mu vytratila iskra. 7/10

187 - Kód pro vraždu (1997)

Drsná škola, dusná atmosféra LA a film s osvetlením na úrovni 40 W žiarovky ;) Poteší muzička od Massive Attacku a DJ Shadowa.