Advokáti (1997) (seriál)

Každý dobre vieme, že s akou kvalitou Amíci natáčajú seriály a filmy. Tento tu, patrí k tým, fakt dobrým seriálom. Niektoré príhovory k porote od právnikov (ľubovoľný výber), boli fakt majstrovské kúsky (v každej sérii sa nájdu dva alebo tri). Seriál podá pohľad o tom, že byť právnikom, nie je také ľahké, ako sa môže zdať. Z môjho pohľadu ide Dylanovu životnú rolu, tu fakt predviedol, čoho je schopný ako herec. Priemerný seriál mi určite nepripadal, mám zhliadnutú každú sériu. /88%/

Agent bez minulosti (2002)

Tu to začalo! Celkovo pôsobivý snímok, ktorému by bodol lepší režisér. Keď sa pozriete na nasledujúce dva časti, človek nebude veriť, že čo vlastne bol Matt Damon v prvej časti ako Jason Bourne, bojazlivý tíneďzer s nevinnosťou v očiach. Na druhe stane Franka Potente, tu poriadne dominuje ako herečka! Celkovo tento film má zaujímavú atmosféru, keď som si všimol mnoho filmov v rokoch 2000 - 2002, ktoré sa točili práve v tých časoch, majú svoju podivnú atmosféru. Film, má jednu veľkú chybu a tou je tempo, je tu rovnaké - ani zrýchlenie a ani spomalenie. Herecké obsadenie, je omnoho bohatšie ako v nasledujúcich častiach. Aj napriek režisérovi, táto časť Bourna, nastavila laťku pomerne vysoko. Má to svoje + a - /83%/

The Genius of Mozart (2004) (seriál)

Je známe, že Mozart, bol jeden z najväčších hudobných géniov vôbec. Toľké množstvo nápadov, zložité kompozície, jeho hudobný sluch bol neuveriteľný + klavírny virtuóz.. Charles Hazlewood, bol celkovo príjemným spestrením dokumentu, kde vám pekne a poučne vysvetľoval, ako pristupoval k hudbe? Kenneth Graham ako otecko Mozarta, skutočne žiaril v tejto mini sérii. Jedno, čo tento dokument nemal, čo si myslím, že je škoda o dielu Don Giovanni, čo patrí k jeho absolútne najlepším veciam, ktoré kedy zložil! 1. - Miracle of Nature ( Mozart nám bol malý, všetci, že wááu, ako môže takýto malý chlapec, takto úžasne hrať a skladať- najdôležitejšia časť 3 dielného filmu) 2. - Passion for the Stage (ako vznikli jeho najznámejšie opery) 3. - The First Romantic ( záverečné roky Mozarta, Malá nočná hudba, Žalospev). Odporúčam pozrieť. /85%/

Po krk v extázi (2004)

Drogy, drogy, drogy.. ak zbabreš biznis, si v prdeli! Máme tu prípad hektolitre krvi, aj Danko dostane cez hubu, kvôli tomu. George Harris, ako mlátil toho týpka, kvôli ktorému sa dostal do väzenia, ten výraz v jeho tvári a potom ho krásne polial horúcou kávou, to bolo úžasné. Daniel Craig sa postupne, od tohto filmu prepracováva od dílera až po úžasného Bonda. Sienna Miller si okrem tanca v bare, telefonátom a menšou predohrou medzi Dankom a ňou, si viac menej nič nezahrala, pri takomto obsadení to bol pre ňu pekný odrazový mostík. Filmy s drogami, mafiánmi a s tým spojený biznis, tých už je habadej. Tento je jeden z tých lepších (medzi 70- 80%) a so skvelou kamerou. /70%/

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Snímok, ktorý zarobil milióny, z Umy Thurman spravil hviezdu, John Travolta späť zavítal do hereckej elity, kultový tanec Vincenta a Mii, nesmie chýbať. Quentin ukázal, že je skvelý režisér a zároveň týmto filmom nastavil laťku, ktorú už neprekonal. Samozrejme, že Jules a Vincent, ktorí držia zbrane, sa stali častými motívmi, na plagátoch. Čo, by to bolo nepozrieť si tento film: „Ty si nevidel tento, film?" /95%/

Warholka (2006)

Istá podobnosť medzi Siennou Miller a Edie Sedgwick tam je, to taktiež platí u Guy Pearce s Andym. Film presne poukázal na to, čo chcel režisér zdôrazniť. Po emočnej stránke, čím viac bežal film tým viac sa to burcovalo. Máme pohľady cez klasickú kameru, farebnú kameru, ktorá zrní a potom čiernobiela, to všetko bolo síce skvelé, no ako celok to veľmi nedrží pohromade, lepšie je mať farebnú a čiernobielu kameru, než 3 kamery a nevedieť, kde kedy ktorú použiť. Čiernobiely pohľad, mi dal maximálne to, že Sienna Miller by bola skvelá vo čiernobielych filmoch. Scenár a celkovo spracovanie, mohlo byť na lepšej úrovni. Edie Sedwigcková bola veľmi zaujímavá osoba, jej zmysel pre módu a obliekanie bol fantastický, disponovala príjemným hlasom, pekná tvár aj napriek tomu všetkému nemala veľmi priaznivý osud. Po emocionálne stránke je to poctivý kúsok, len keby to spracovanie bolo lepšie. /45%/

Hlad (2008)

Tá nechutnosť, ho robí dobrým a zároveň nechutným, sa na to pozerať. Fuj! Takmer nepretržitý 20 minútový rozhovor medzi Bobbym a kňazom, kde sa dozvieme, prečo hlad? Michael Fassbender, sa preukázal, ako dobrý herec. Odporúčaný film s Michael Fassbender 1/4. Odporúčaný film s Steve McQueen 1/3. UDA /92%/

Kód Enigmy (2014)

„ K prolomení enigmy, stačil jeden německý výraz." Nie všetko, je také ako sa zdá. Benedict Cumberbatch , veľký + tohto filmu. Film s podobnou tématikou som už videl, nejedná sa o nič prevratné, na druhej strane je veľmi zaujímavo spracovaný, napríklad, tri dejové skoky: 1952, vojnové obdobie, Alanové študenské časy. To všetko, je robené tak, že sa v tom človek nestratí a dáva odpovede na otázky: prečo Christofer? Prečo záznamy o Alanovi Tuningovi z obdobia vojny neexistujú?.... Prečo? ....Prečo? ....Prečo? Niektoré slová, boli hodné na vyškrtnutie, niekedy mi pripadlo, ako keby som sa pozeral na dobrodružný film, než na životopisný alebo vojnový, ako viem, že ho chceli brániť. Až na tieto chybičky, odporúčam pozrieť, už len, keď kvôli Benedictovi alebo chcete dostať malú poučku z histórie. Na internete je habadej stránok, s českým dabingom, na dabing, som čakal viac, keď som ho dopozeral. Lepšie nájsť v originálnom znení s titulkami. Benedict Cumberbatch a Keira Knightley, sú celkom milé herecké duo, dúfam, že si ešte spolu zahrajú v nejakom filme. /83%/

Minoes (2001)

Príjemné spestrenie dňa, keď som dopozeral film. Film s kvalitnou dávkou humoru a milou pointou. Môžem čestne prehlásiť, že sa to môže pozerať a stále sa na tom zasmeje. Carice, len v tomto filme herecky žiari. Odporúčaný film s Carice van Houten 4/6. /70%/

De passievrucht (2003)

Niečo zo života, jeden z tých lepších holandských snímkov s celkovo lepšou réžiou, skvelou kamerou a dobrou hudbou. Odporúčam si radšej prečítať knihu a potom zamieriť na film. Samozrejme kniha je lepšia, no film netreba zahadzovať. Odporúčam pozrieť, ja som to neoľutoval. Peter Paul Muller, podal celkom slušný výkon a herečka Halina Reijn, sa taktiež preukázala ako dobrá herečka. K Carice - dokopy si zahrala vo filme, cca 45 min z tých 1:40:00, bola veľmi odlišná herečka pred Čiernou knihou, nie zlá! Viacej bola známa doma, než za hranicami. Vidím, že si vyberá hlavne filmy, ktoré sú zo života a vie, že sú najlepšie. Tento a Čiernu smrť radím na odporúčaný film s Carice van Houten 5/6. /71%/