Black Butterflies (2011)

Slušný snímok so silnou emotívnou vložkou o tejto skvelej poetke, ktorá nemala veľmi jednoduchý a šťastný život a Carice van Houten ju skvele stvárnila, hodnotím nezaujato! Ingird nemala veľmi kladný vzťah so svojím otcom, roztrhať jej vlastnú báseň, pre umelca, to je bolesť. Nečudo, keď bola smutná, tak písala po všetkých stranách stien v izbe a nakoniec, ten koniec filmu...Každý jeden úsek z filmu, zvýraznený určitou básňou od autorky, hlasom Carice. Tí holandský režiséri sa nikdy nezmenia, bohužiaľ, česť výnimkám. Niektoré scény sú dosť uponáhľané, treba trošku spomaliť, viac sa sústrediť a zamerať na detaily. Ak chcete niečo zo života a drama, niečo čo nie je až také kruté (také, že neodrežú hlavu a hektolitre krvi), puste sa do toho. Je vhodné si ho pozrieť v originálnom znení. Odporúčaný film s Carice van Houten 3/6. /60%/

De gelukkige huisvrouw (2010)

„Som šťastná, alebo som blázon?" Film skôr odporúčam ženám. Ako z názvu - je to z rodinného prostredia, budeš mama, prichádza najväčšia zodpovednosť a atď. Dobrý film na odreagovanie s celkom dobrou réžiou na Holandsko. Hlavná postava, podáva porciu uštipačného humoru, na čom sa aj dobre zasmeje. Potom čo sa narodí malé, našej začne trošku šibať a tak skončí na psychiatrii, čo nie je až také závažné ako sa môže zdať. K Carice - tu práve je jeden z jej najlepších výkonov (napríklad, keď rodila v pôrodnici, to bolo skvelé.) V súlade s jej filmografiou, sa jedná o dosť malý film, čo je si myslím, škoda. Odporúčaný film s Carice van Houten 2/6. /70%/

Velký Gatsby (2013)

Praví kamaráti, sa na teba nevykašlú, keď príde na krájanie chleba! /85%/

Černá kniha (2006)

Zaujímavý film! Retrospektívny pohľad na to, že sa dialo v Holandsku medzi 1944-45. Celkovo dej je vystavaný okolo Rachel, nechutné čím si žena musela prejsť, aby mohla prežiť (zrada, od tých ktorým verila, vražda vlastnej rodiny, byť poliala litrami exkrementov). Niektoré veci mi ešte stále nejdú do hlavy, možno ani vám, asi preto, že je to dobrý film. Ďalej, je úžasné ako sa židovka, dokázala dostať do centra Nacistov v Holandsku bez toho, aby spoznali, kto v skutočnosti je, šikovná Rachel. Kopa dejový zvratov, nenechá vás v tej hladine pokoja („vy si myslíte, že vás necháme tak! Ani náhodou!“), stále sa niečo deje, stále niečo číha, tak ako Nacisti na Rachel alebo členov odboru, celkovo ľudí vo filme, pri niektorých scénach, ani servítky nebudú stačiť. Po smrti rodiny, je Rachel rozhodnutá pre pomstu a nič ju nezastaví, aby tomu tak bolo, tak sa pridá k odboju. Tí čo boli v ňom, to musela byť skutočne odvaha ako hrom sa postaviť Nacistom za svoju slobodu, čierna kniha len na to poukazuje. K Carice - bol to pre ňu zlomový film, ako sa jej kariéra rozbehla po tomto filme a čo jej herecký výkon? Bez sympatie - bol fantastický. Skutočne, ak chcete vedieť, no lepšie aký živel je Carice ako herečka, zamierte rovno na Čiernu knihu! Herečka predviedla, aj svoj spevácky talent, podľa hudobného ucha, spieva nádherne. Okrem kvalitných scén si môžete užiť aj porciu kvalitnej hudby. Gerard Soeteman a Paul Verhoeven, patrí veľká pochvala, pretože hľadanie z historických záznamov a písať scenár 20 rokov to je fakt, obdivuhodné. Bolo vložených dostatočných počet peňazí, na nakrúcanie a stálo to za to a podarilo sa, dobre utratené peniažky. Keby bolo viacej filmov takéhoto spracovania, bol by filmový svet bohatší, to je len môj názor. Je to tak, keď máte rád film, je vám úplne jedno, kto čo o ňom napíše a nehovorte mi, že to tak nie je. Odporúčaný film s Carice van Houten 1/6. /90%/

M*A*S*H (1972) (seriál)

Nestarnúci seriál, s dávkou kvalitného humoru. Dneska sa takéto seriáli, už netočia. Klingera je mi ľúto, stále chcel ísť domov, za to mal svoj odevný protest a nakoniec aj tak ostal v Kórei. /91%/

Žena v černém (2012)

Bu bubu bububu bubububúú..ani keď hračky sa budú sami od seba pohybovať alebo hudba začne hrať, ani to ma nevystraší . . ani keď sa kreslo bude húpať, ani to ma nevystraší... ani krik ženy v čiernom, ani to ma nevystraší ... má to skvelú atmosféru, je to duchoch, je to chladné a je to z minulej doby. Čo je to? Žena v čiernom. Osobne mi prišla, najstrašidelnejšia scéna z filmu, keď Danko, po prvýkrát strávi noc v starom dome. Nechcel by som sa hrabať v bahne, kvôli tomu, aby dáma dostala svoje dieťa, aby sa všetko skončilo a nakoniec zomrieš spolu so svojím deckom, potom čo ťa zrazí vlak. No jednoducho nádhera. Dobrá hororovka s Harrym. /63%/

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Jedná sa o celkom solídny kúsok z gangsta prostredia, je už ich toľko, že človek nevie, kedy a ktorý má pozrieť. Môj názor je, že The Godfather (I, II, III) stále dominujú, na predných priečkach s podobnou tématikou. V komentároch, som sa dočítal o hereckom výkonu Johnnyho Deppa. Po zhliadnutí filmu, musím súhlasiť, zatiaľ v jeho kariére, ide o jeho najlepší výkon. Hnusné ako zabil, tú prostitútku. Slovíčko fuck a jeho odvodeniny, sa toľko opakujú vo filme, že už mi z toho šibe. /71%/

Kmotr (1972)

KLASIKA! Násilie, organizovaný zločin, skorumpovaná polícia, pokrytectvo americkej kultúry a spoločnosti, to všetko zaobalené okolo portrétu významnej osobnosti ako bol Don Corleone. Nezabudnuteľný a napínavý dej, vyšperkované situácie miestami veľmi cynické a často nápadité dialógy. Odrezaná hlava koňa v posteli, vlastná manželka vybuchne v aute alebo brata Ti rozstrieľajú, že ho ani nespoznáš. Francis Ford Coppola je jeden z mála režisérov, ktorý si môžu užívať rešpekt artového, tak aj komerčného publika. Z odstupom času vnímam, že sa film stavia do pozície artového/komerčného filmu, ale stále to považujem za nesmierne serióznu filmárčinu. Presne takú, kde mali miesto talentovaní ľudia, a nie brat, sestra, vnuk, bratranec významného režiséra, alebo producenta. Nino Rota mal v roku 1971 (počítame kedy prebiehala produkcia filmu) za sebou nie jeden významný projekt (8 1/2, La dolce vita), tento film je skôr splnením želaním každého filmového fanúšika. Marlon Brando, aj keď prinášal Francisovi časté nervové záchvaty svojím prístupom a zodpovednosťou, prináša nezameniteľný herecký výkon. Večná dilema, ktorý film je lepší, alebo Al Pacino je kvalitnejší a charizmatickejší Don. Obaja sú kvalitní herci s rozdielnym hereckým prístupom. Mnohí majú radi práve 1. časť, už len kvôli Marlonovi. Nebudem popierať, že 1. nastavila úroveň extrémne vysoko. /100%/

Hon (2012)

Filmy ako tieto, zachraňujú dnešný filmový priemysel. Herecký živel menom Mads Mikkelsen. /93%/