• Fantasy

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Předposlední díl série, který sice nevyniká originalitou, ale je postavený na hereckých výkonech, které jsou strhující. Hlavně Tom Felton jako Draco Malfoy ukázal co v něm je a Jim Broadbent jako profesor Křiklan je tak roztomilý, rovněž exceluje moje oblíbenkyně Maggie Smith.

Doba ledová (2002)

Naprosto výborný animák, který mě úplně dostal.

Eva (2010)

Co tohle mělo být. Nesmyslný příběh o holce, která neví, co vlastně chce. Vdá se, ale ve chvíli, kdy se její milý vrátí se může přetrhnout, aby zase byla s ním a přitom na konci říká, že moc milovala svého muže (i milence), přitom tomu celý příběh nic nenasvědčovalo. Nedám odpad jen proto, že jsem se na to dívala těsně před spaním a v tom rozespání se mi to tak hrozné na odpad nezdálo.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Nechápu tolik zdejších odpadů od uživatelů, kteří označili odpadem už předchozí části. Je to už třetí díl a pokud se mi série nelíbila už v prvních dvou částech, přece nepolezu na třetí, jen abych si tam ten odpad mohla dát nebo popřípadě dát rovnou, aniž bych film viděla. Mě se naopak série líbí (a není mi už -náct) a tenhle díl je jednoznačně zatím nejlepší. Robert Pattinson se sice nezbavil svého ustrnulého pohledu i hereckého projevu, ale ostatní podávají dobré výkony. Taylor Lautner se také zlepšil. Opět nechybí skvělá hudba a efekty díky většímu rozpočtu též zaznamenaly vzestup.

Silent Hill (2006)

Horor s mrazivou atmosférou, ale také místy velmi předvídatelným dějem a standartní podobou násilí. Ten konec je také poněkud matoucí, takže 50%.

Svatba upírů (1993)

Moje srdcová záležitost. Na film se i dnes rádá podívám, přestože časy, kdy jsem po jeho sledování mívala děsivé sny jsou navěky pryč. Oceňuji mrazivou atmosféru, hudbu a také výpravu (kostýmy byly úžasné). Pert Nárožný je jako strýček prostě nepřekonatelný, Luděk Kopřiva se opět se ctí ujal své menší role komické a poněkud groteskní postavičky (tento typ hrál snad ve všech svých filmech), Vladimír Marek je jako homosexuální upír Roman kvělý a Nelly Gaierová svoji mírně senilní a zuby věčně ztrácející baronku také zvládla na jedničku. A to jistě zapomínám na spoustu skvělých herců, jedním z kladů tohoto filmu je totiž plejáda českých hereckých špiček (ne, nemyslím tím Rudolfa Hrušínského nejml. a Ivetu Bartošovou, přestože i jejich výkon je solidní, rozhodně nad očekávání).

Interview s upírem (1994)

Jeden z nejlepších filmů s upírskou tématikou, jaký byl kdy natočen. Poprvé jsem ho viděla už před hodně lety a dostává mě stále stejně. Děj je napínavý a neztrácí tempo, navíc díky střídání lokalit a postav nikde nestagnuje, takže se nám otevírá 123 minut dokonalé zábavy. Herecké výkony jsou nad očekávání. Kirsten Dunst v jednom z nejlepších výkonů svého života, Tom Cruise dokazuje, proč se celá ta léta drží na špici a Antonio Banderas se také překonává. Brad Pitt podává svůj obvyklý uslzený výkon, nicméně na roli citlivého upíra Louise se hodil dokonale.

Slečna Marplová - Není kouře bez ohýnku (2006) (epizoda)

Já jsem nadšená. Film věrně zachycuje knižní předlohu, což oceňuji vzhledem k trendu poslední doby vše změnit a být za každou cenu originální. Geraldine McEwan sice není taková slečna Marplová, jakou jsem si ji představovala, když jsem četla knižní předlohu, ale nevadí podává dobrý výkon a James D´Arcy je doslova uhrančivý. Ženské představitelky Emilia Fox a Talulah Riley předvedly obě výborný výkon. Harry Enfield v roli Richarda Simmingtona dokazuje, že Klub sráčů byl pouhým nešťastným přehmatem. No a romantické idyle anglického venkova se prostě nedá odolat. Lze jen doporučit.

Souboj Titánů (2010)

Jednoduchá zábava na volné odpoledne. Pokud nečekáte nějakou hloubku a filosofii postav (o nedodržení původní antické báje radši ani nemluvím), dá se předpokládat, že se budete dobře bavit. Herecké výkony nijak nevybočující. Nemyslím si, že Worthington je úplně bez talentu, ale tady jednoduše nemá co hrát, což je spíš chyba scénaristy. Ostatní podávají takový průměr, až na Alexu Davalos, která mi jako Andromeda prostě nesedla, oproti něžné a romantické Judi Browker je to hodně pokles dolů. Vidět, pobavit se a zapomenout.