• Fantasy

Princ Bajaja (1971)

Tato pohádka má velmi temnou atmosféru (podobně jako můj oblíbený Třetí princ) a tím si mě získala, mám tento styl ráda. Magda Vašáryová je dokonalá princezna a scéna s drakem výborně natočená.

Americké psycho (2000)

Větší slátaninu jsem opravdu dlouho neviděla a nezachrání to ani charisma Christiana Balea - mimochodem ta jedna hvězdička je za něj. Děj filmu je naprosto chaotický a nesmyslný a připomíná spíše parodie Scary Movie. Lituji, že jsem s touto černou skvrnou amerického hororu strávila svůj čas. Ať hledám, jak hledám, nemůžu najít nic pozitivního, co bych filmu připsala. Netroufám si odhadnout, jaký podklad musí být druhý díl.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Film se drží knihy téměř stoprocentně a to je dobře. Herci nám dospěli a jejich výkony tomu odpovídají. Daniel Radcliffe se konečně zbavil svého prkenného projevu. Rupert Grint se mi líbí od začátku a z Emmy Watson se začíná klubat opravdu dobrá herečka. Atmosféra je temná a hustá, děj napínavý a dobře natočený. Skvělý dojem dokresluje pěkná hudba a výprava. Rozhodně se k tomuto snímku brzy vrátím.

Saw 3D (2010)

Nechápu, že tvůrci tohoto veledíla vůbec měli odvahu ještě toto téma pouštět do světa. Surovost a snaha šokovat už nikoho nepřekvapí a pár opravdu nechutných scén nezachrání žalostnou bilanci tohoto "filmu".

Vybíjená (2004)

Naprosto úžasná komedie, která mě dostala on prvních okamžiků, co jsem zapnula DVD. Hláška stíhá hlášku a celý film běží neuvěřitelným tempem. Ben Stiller je zde nechutně odporný, dokázal jak skvěle umí sám sebe zparodovat. Vinci Vaughnovi nechybí charisma a nikdo by nehádal, že Christine Taylor je ve skutečnosti Stillerova manželka. Chuck Norris v malé roli je perfetním doplněním celého kontextu. Potěší i další slavní herci ve štěcích (David Hasselhoff, Lance Armstrong).

Fotři jsou lotři (2010)

Komedie, která neurazí, ale ani příliš nenadchne. Pár opravdu vtipných okamžiků nezachrání sestupnou tendenci této série. Ben Stiller a Robert De Niro jsou sice skvělí, ale ani oni nezachrání vše. Pobavila jsem se, ale jednou vidět, mi stačilo. Doufám, že není v plánu další díl

Jdi za svým srdcem (2000)

Mě se to moc líbilo. Nádherný a citlivě natočený film o tom, jak nespravedlivý může život být. Natalii Portman moc nemusím, ale v tomhle filmu byla skvělá. Svým výkonem mě nadchnul i James Frain, který u nás není příliš známý, což je škoda. Rozhodně si tento snímek najde své místo v mé filmotéce.

Excalibur (1981)

Vynikajicí a dosud nepřekonané zpracování legendy o králi Artušovi. Dílo na kterém se zub času nepodepsal ani v nejmenším. Tento film jsem poprvé viděla už jako hodně malá holka a byla jsem z něj nadšená. To se nezměnilo. Nigela Terryho si z jiného filmu nepamatuji, což je podle mě škoda, další talentovaný a nedoceněný herec. Nicol Williamson Merlina nehrál, on se jím stal a moje oblíbenkyně Helen Mirren jako Morgana je prostě perfektní. Další plus filmu je hudba, Carmina Burana Carla Orfa je jedinečná a sem se výborně hodí. Sečteno a podtrženo 100%.

Královna prokletých (2002)

Mě se to líbilo. Navíc tento film má pravděpodobně jeden z nejlepších soundtracků vůbec. Stuart Townsend má neuvěřitelné charisma a je tak sexy. Dobře jsem se pobavila a to bylo přesně to, co jsem v tu chvíli potřebovala, proto tohle hodnocení.