• Fantasy

Klub sráčů (2000) odpad!

Jeden z nejhorších filmů, jaké jsem kdy viděla. Musela jsem si to pouštět několikrát, než jsem to dokázala dokouka t až do konce. Otřešný příběh a špatné herecké výkony jen podtrhují hrozný dojem z filmu. Už nikdy více.

Kletba bratří Grimmů (2005)

Tato pohádka pro dospělé poskládaná ze střípků nejlepších příběhů bratrů Grimmů mě bavila. Matt Damon v poněkud odlišném typu postavy, než obvykle hraje mi připadá jako největší klad filmu. I Heath Ledger se snažil. Film má u mě navíc plusko, protože se natáčel u nás a české lokality jsou výbornou kulisou filmu.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Líbilo se mi to. Původně jsem se na film ani nechtěla dívat, ale musím říct, že po jeho shlédnutí jsem ani trochu nelitovala. I když je film docela dlouhý, v žádné své části nenudí. Je sice pravda, že čtveřice hlavních představitelů je mimořádně protivná, ale Ben Barnes hraje celkem slušně. Rozhodně musím ocenit kostýmy, výpravu i hudbu. Sečteno a podtrženo - daleko lepší než jednička.

Skleněné peklo (1974)

Tento film jsem poprvé viděla jako malá holka a už tehdy jsem z něj byla unešená. Vizuální efekty sice nejsou dokonalé, ale naprosto odpovídají duchu doby. Skvělé herecké výkony, ať už od herců v hlavních rolích v čele s Paulem Newmanem a Stevem McQueenem nebo i vedlejších rolích (naprosto mě nadchnul Fred Astaire, který dokázal, že rozhodně nepatří do starého železa). Film navíc doprovází skvělá hudba.

Troja (2004)

Dle mého horší film než Alexander Veliký. Rozhodně méně historicky pravdivý, i když uznávám, že může být zábavnější. Herecké výkony jsou dobré (obzvláště skvělý Bana překvapil, dobrý je i Sean Bean), komu jen stále ne a ne přijít na chuť je Brad Pitt. Všichni ho neustále chválí, no mně se zdá, že hraje stále stejně. Ten jeho ublížený a utrápený ksichtík jsem viděla už několikrát. Rozhodně oceňuji výbornou výpravu, ten rozpočet je vidět, hudba je též skvělá (James Horner se vytáhl). Je to tak tři a půl.

Stmívání (2008)

Ať si každý říká co chce, mně se to líbilo hrozně moc, a to rozhodně nepatřím do kategorie náctiletých vzdychajících slečinek. Film je rozhodně napínavý a v žádné své části nenudí. Výkony hlavních představitelů Kristen Stewartové a Roberta Pattinsona jsou vynikající a zdatně jim sekundují i herci ve vedlejších rolích. Když mám někoho vyzdvihnout,tak Billy Burke je jako Charlie Swan naprosto dokonalý, nebere si servítky a hláškuje jako na běžícím pásu. Nesporným kladem filmu je i jeho skvělá hudba. Soudntrack mě naprosto uchvátil.