• Fantasy

Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)

Vynikající detektivní seriál, a tím že je český si u mě získává ještě další body navíc. Každý díl je ojedinělý a dozvíme se z něj něco z historie kriminálních věd. K nesporným kladům patří také plejáda našich nejlepších herců, kteří vždy odvedou stoprocentní výkony. A k tomu všemu ještě výborná úvodní znělka z dílny Karla Svobody. Prostě už není co dodat...100%

Jake a Tlusťoch (1987) (seriál)

Já mám ten seriál prostě ráda, vyrůstala jsem s ním a vždy se na něj, když ho opakují, ráda podívám. Je to pro mě typický představitel detektivního seriálu 80. let (spolu s Perry Masonem). A dávám i jednu hvězdičku navíc za Maxe.

Mise pomsty (2000)

Nemůžu si pomoct, ale mám ráda akční filmy, ať už jakékoliv kvality, prostě mě baví. Tehle sice rozhodně nepatří mezi skvosty v žánru, ale zábavu i vyplnění volného času, když jsem nemohla usnout, mi poskytl. Když k tomu přičtu, že Dolph Lungren patří mezi mé oblíbence, dávám ***

Univerzální voják (1992)

Jeden z nejlepších akčních filmů vůbec. Dolph Lundgren tady předvádí svůj nejlepší životní výkon a i JCVD se překonává, rozhodně jeho herectví je zde o 100% lepší než ve většině jeho filmů. Ally Walker jako ženský protějšek Jeana také podává solidní výkon. Hudba, akce, hlášky atd. prostě vše na svém místě, jako má v každém správném akčním filmu být.

Rocky IV (1985)

Po výborné jedničce nejlepší film o Rockym. Sylvester Stallone opět září ve své nejslavnější roli. Dolph Lundgen, v dobách své největší slávy, jako záporák Ivan Drago mu zdatně sekunduje. Opět skvělá hudba a dokonale stylizovaná závěrečná bitka jenom potvrzuje celkový dobrý dojem z filmu. Určitě si tento poklad nikdy nenechám ujít v televizi.

Žalář nejtemnější (1969) (TV film)

Dobře natočený mrazivý příběh, navíc výborně zahraný Luďkem Munzarem a Janou Hlaváčovou o tom, kam až může člověha zahnat žárlivost.

Myšlenky zločince (2005) (seriál)

Opravdu výborný seriál s originálními zápletkami. Sérii od série se zlepšuje. Podle mě asi nejlepší kriminální seriál vůbec.

Nekonečný příběh 3 (1994) odpad!

Tak tahle trapárna by se vůbec neměla jmenovat Nekonečný příběh, protože jenom kazí jméno vynikající jedničce a ucházející dvojce.

To (1990) (TV film)

Tato adaptace, dle mého názoru nejlepšího díla Stephena Kinga, mě hluboce zklamala. Film není ani slabým odvarem knihy, spíš má divák pocit, že chvílemi sleduje parodii, a to jak hrozně zazdili ten konec mi dodalo. Kdo nečetl knihu, může toto "veledílo" brát jako docela normální TV film, ale kdo četl, nevydrží ani do konce. Tři hvězdičky: jedna za výbornou knižní předlohu, druhá za Tima Curryho, který se svého Pennywisse zhostil se ctí a třetí za dětské herce, kteří svým výkony hluboce předčili své dospělé protějšky. Ti vedle nich vypají jako banda amatéru z místního kroužku.

Lovci duchů (2005) (seriál)

Rozhodně jeden z nejlepších hororových seriálů posledních let. Každý díl je napínavý a oba hlavní představitelé předvádejí slušné výkony. Jen mě mrzí, že ho teď dávají na Coolu, který nemám.