• Fantasy

Muž v hnědém obleku (1989) (TV film)

Velmi nepovedené televizní přepracování skvělé knížky od Agathy Christie. Knihu jsem právě dočetla a musím konstatovat, že byla o 1000% lepší, než film, který jsem sice viděla, už před nějakým časem, ale ani s odstupem v něm nevidím nic, co by se povedlo více, než v knize. Zasazení děje do 80. let by mi ani tak nevadilo, jako nesympatičtí herci s výkony odpovídajícími ochotnickému divadlu. Sama hlavní hrdinka se chová jako rozmazlený spratek, který se hned umíněně rozkřičí, jakmile nedostane přesně to co chce. Hodně slabé.

Radúz a Mahulena (1970)

Velmí zajímavě natočená, ale místy až přespříliš natažená a nudící lyrická pohádka. Jan Tříska je jako vždy skvělý a Magda Vašáryová ho výborně doplňuje. Celý film dokresluje herecký koncert Jaroslavy Adomové, Jiřího Adamíry a Dany Medřické. Škoda, že dnes už se něco podobného netočí.

Popelka (1969) (TV film)

Lepší než novější verze.

Dorian Gray (2009)

Od začátku na mě zapůsobila silná atmosféra a už se mě nepustila až do konce. Film se až na pár detailů více méně drží knihy (velice mě to potěšilo, protože jsem knižní předlohu četla) a i ty odlišnosti nepůsobí nijak rušivě. Ben Barnes podává výborný výkon a Colin Firth je jako vždycky vynikající. Jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděla.

40 dnů a 40 nocí (2002)

Hloupoučký scénář a tradičně nemastný a neslaný výkon Joshe Hartnetta odsuzují tento snímek do říše zapomění. No přiznejme si, jak dlouho po shlédnutí si ještě pamatujeme o čem to vlastně bylo. Ideální v případě, že už samými roupi nevíte co by.

Jeden den v New Yorku (2004)

Z jejich filmů je to jeden z těch lepších, ale rozhodně to není zásluha sester Olsonových.

Ledově ostří (2007)

Nejlepší komedie, co jsem z poslední dobu viděla. Ze smíchu jsem prakticky nevyšla. Oba hlavní představitelé se vyloženě povedli.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Původně jsem dala hvězdičky dvě, nicméně musím ocenit originalitu i vynikající herecké výkony všech aktérů. To je ale asi také vše. Ani brilantní vizuální ztvárnění imaginária a umění herců (hlavně výborný Farrell) příběhu nezabrání mírně nudit. I přespříliš ukecané a často nesrozumitelné dialogy patří k záporným stránkám snímku. Jednou stačilo.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Jeden z nejlepších sitcomů, jaký byl kdy natočen. Humor, který nikdy nezestárne, doslova pryští z každé scény, nechybí ani morální poučení a nesmrtelný vrcholný výkon Sashy Mitchella v roli Codyho. Tohle se opravdu povedlo.