Záchranný plán (2018) (seriál)

Strelena hlavná postava aj so svojimi dvoma sialenymi kamoškami a ich frajermi. Páčil sa mi humor v seriáli,tiež som slintala nad hlavným hrdinom Julesom/Juliom a celkovo to malo niečo do seba a musela som pozrieť celú sériu na jeden šup. Určite odporúčam 4,5/5*

Zázračná planeta - Džungle (2016) (epizoda)

Nádherná pestrofarebna príroda zachytená kvalitnou a detailný kamerou zaujala celú našu rodinu od malého dieťaťa až po dospelých. Sedeli sme pri tom s otvorenými ústami,poviem vám,že takéto dokumenty sú lepšie ako ktorýkoľvek film.

Pasažéři (2016)

Zaujímavý námet,celkovo vizuálne veľmi dobre spracované,sympatické postavy,určite to nenudilo,hoci dej je predvídateľný.

Histoire du trafic de drogue (2020) (seriál)

Nepríjemná a drsná mozaika obchodu s drogami,plná vrážd a mužov,ktorí si mysleli,že sú nad štát. Čo je desivejšie je fakt,že tento biznis stále pokračuje,možno v sofistikovanejšej podobe,ale je tu,rovnako ako aj dopyt po drogách.

Cesta svatojánských mušek (2021) (seriál)

Tak toto je moja nová srdcovka a Boh ich chráň,ak nenatocia aj ďalšiu sériu...vidím tú veľkú podobnosť s This is us. Koncept úplne rovnaký,až na to,že tu sú ústredné postavy dve najlepšie kamarátky,ale inak citovo a dejovo veľmi podobné. Na druhej strane,nie je to na škodu a clovek vie,čo od toho môže očakávať. Len sa bojím,že ten koniec bol predzvesťou prespekulovanej druhej a možno aj tretej série. Nuž uvidíme..za mňa je to však seriózne natočený,citovo a emočne riadený,seriál,ktory poteší nejednu ženskú dušu a mnohé sa nájdeme či už v Tully alebo Kate.

Notting Hill (1999)

Moja srdcovka a to hlavne vďaka netradičným šialeným postavam. Chcela by som mat okolo seba takú partiu 😄

Moje léto v Provence (2014)

Foodfeel movie,ktorý poteší svojou vizuálnou stránkou. Doslova som cítila ten Mistral vo vlasoch a mám chuť ísť teraz na dovolenku do Provance. Za mňa 4*

Away (2020) (seriál)

Na základe popisu by človek čakal, že sa jedná o technický seriál o ceste na Mars. Je to však úplne o niečom inom a celé je to postavené doslova na vzťahoch. Preto sú možno z tohto seriálu sklamaní vesmírni nadšenci. Mňa však seriál veľmi zaujal a myslím, že každá jedna postava je skvele prepracovaná. Nedá sa povedať, či je tu niekto lepší alebo horší, jednoducho každá postava má niečo do seba. Už dlho ma nič tak nedojalo, ako vzťah kozmonautky Lu. V dnešnej dobe je takéto vyobrazenie čistej lásky doslova rarita ( keďže väčšina filmov a seriálov je založená skôr na explicitnom vyobrazení). Miestami mi to pripomínalo This is us, resp. takým smerom som mala pocit, že to bolo poňaté. Za mňa príjemné prekvapenie, mám rada seriály, kde to nie je celé len o nejakom akčnom nasadení, ale aj o pocitoch. Ako tu niektorí spomínali, prijala by som trošku menej náboženských kecov, ale na druhej strane, tu sa mi to akosi hodilo, len mohlo byť toho trošinku menej.

Sociální dilema (2020)

Toto by mal byť povinný dokument v školách. Desim sa toho,čo čaká naše deti. Niektoré výroky má zabili, pretože v nich bola ukrutna pravda. Sme poslednou generáciou,ktorá poznala,aké to bolo žiť bez mobilov a internetu.