• Romantický

Oklamaný (2017)

Unylé a natahované. Dámy z Jihu by s takovým nevycválaným Irem zatočily stejně snadno jako s plevelem na zahradě. Jen by se jim muselo chtít si zamazat ručky. Stále měly pevně v rukou celé dění a ve chvíli, kdy bylo potřeba definitivního zásahu, to elegantně vyřešily. Ty kecy okolo a to váhání vás nesmí splést, vždyť forma je to hlavní, že? Jen kdyby to nebylo celé tak nějak nudné... Podpovrchový boj tam sice je, ale schází tomu dramatický náboj.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Krásný animák s perfektními postavičkami, jen ti dva alfa draci byli divní. Myslím, že i tam bych radši hapy end... jenže to by ten film skončil příliš brzy, že? Pro mě tedy jednička je top a dvojka důstojný následovník.

Jak vycvičit draka (2010)

Krásné a doporučuju v každou denní i noční hodinu, ve zdraví i v nemoci. Příběh má spád, animace je velmi ladná, hudba s filmem naprosto souzní. Vtělíte se do děje, jako byste tam byli, bojíte se o své nové přátele, radujete se z úspěchů. Já tedy ano, dokonce mi i párkrát vstoupila do oka slza úlevy. Vše dobře dopadne, pokud nehledíte na nějakou tu ránu a ... ☺

Bohemian Rhapsody (2018)

V kině narváno a přesto ticho, že bys slyšel křupnout keksík. Kromě těch skvělých chvil, kdy hrála hudba a "Freddie" zpíval. Chůze, gesta, mimika, chování — ne, že bych Freddieho znala osobně, ale jakoby mu Rami Malek z duše vypadl. Nemohu říct z oka, leč podobnost v tomhle směru také dělala, co mohla ☺☺☺. A jestli je to přeeesně podle skutečnosti? Jestli náááhodou scénář neujel trochu adorujícím směrem? Nikdo nic, to jen ten ošklivý Paul... Je to úplně fuk, na moralizování a kritizování legendy, neřkuli legend žijících, je ještě spousta času, na takové se nezapomíná.

Zkrocená hora (2005)

Přišlo mi, že si měli vyměnit role. Celkem rušilo, jak Heath Ledger pořád pevně svíral pusu, aby budil dojem nemluvného parťáka. Taky jim neuvěřím to vystavování se venku, vždyť věděli, že tam někde číhá a kontroluje lesní správa. No a ta scéna po 4 letech? Naprosto ujetá. Každý soudný člověk by nezalézal tam, kde je okno. A tak můžu pokračovat dál a dál. Prostě děravý scénář a ačkoli herci hráli jak o život, příroda se skvěla a hudba podmanivě podkreslovala, tak tam něco neustále skřípalo. Jedna scéna mě ovšem naprosto uchvátila, a to jak si Jake zjednal pořádek ve vlastním domě. Palec nahoru, chlapče.

Nora Roberts: Polární záře (2009) (TV film)

Myslím, že casting zaslouží jedničku, protože hercům role padly jak ulité. Možná to někdy zaskřípalo, ale vcelku se film povedl, na nudu nezbývá čas, zápletka dobrá, příroda okouzlující. Za medvěda hvězdu navíc☻☻☻

Noční rande (2010)

Za Wahlberga bez trička, za Carella v těch vážnějších polohách a za taxikáře, co čte And in the Morning we Walk with the Birds of Change.

Ozvěny mrtvých (1999)

No jistě, sousedi. Usmívají se, baví se s tebou, ale když na to přijde, lžíce vody, do které tě hodí, jim stačí.