• Romantický

Slavíci v kleci (2004)

Hudba vždy dokáže zázraky a na podobné téma už bylo pár filmů natočených. Je mi jedno, že scénář má sem tam slabinu, protože takhle je tato sonda do způsobu výchovy dětí, který se ve Francii, a nejen tam, samozřejmě, zcela ve stylu hesel škoda rány, která vedle padne, ohýbej proutek, dokud je mladý, běžně praktikoval, uvěřitelnější. A příběh hlavního hrdiny? Jaké poučení předává? Se skromností dojdeš tak akorát na vlastní práh.

Vychytávky Ládi Hrušky (2015) (pořad) odpad!

Snůška příšerností, nevkusu, nicméně občas, zřídka, se připlete dobrá rada nebo nápad. Ale osazovat holínky? No potěš! To je jako ty květináče z pneumatik. Hrůůůza.

Billy Madison (1995)

Zpovykaný Sandler a vcelku zábavný scénář s hromadou spolupracujících dětí je něco tak akorát na deštivé odpoledne. Však nemusí být pořád LOL, někdy stačí i jen :-).

Na křídlech vážky (2002)

Bála jsem se i slzu upustila, dobře natočeno, čímž neříkám, že nemá rezervy.

Malá farma (2010) (pořad)

Naprostý otřes. Nemá to koncepci, nemá to vedení, nebýt sympatických protagonistů, je to nekoukatelné. Aha, tak už přišla další dvojice a JE to nekoukatelné. Nemají znalosti, to, že jim občas odborník utrousí moudro, z nikoho farmáře neudělá. A vlastně proč mluvíme o farmě? Moje sousedka má taky pár králíků, slepic, kozičky i ovečky, jak sama říká, měli i koně na práci v sadu a na poli, ale neříkali si farmáři ani sedláci, brali to jako záhumenek po práci v továrně, ona jako účetní, manžel jako výrobní ředitel. Tuhle osůbku by měla kamera sledovat, jak ve svých osmdesáti letech obstarává zvířata, přestavbu domu, denně ujde nejméně 10 km a po večerech sestavuje účetní výkazy.

Vampire Academy (2014)

Jako bychom skočili rovnou do druhého dílu. A možná, že je to podle nějaké knížky. Mně se to docela líbilo.

Komorník (2013)

Trošku zklamání, snad to neměl hrát Whitaker. Pro mě má stále stejný výraz a těžko s nim sympatizuju, i když ve chvílích, kdy mu ubližovali, bych je zabila. Nespravedlnost mě vždy ničí.

Mistrovský plán (2011)

Ještě po letech si film pamatuju a koukat na to podruhé nehodlám. Takže za tři.

Statečné srdce (1995)

Tak má pod tím kiltem nějaké prádlo nebo nemá? Při opakovaných shlédnutích koukám... a nic.

Když se setmí (2004)

Hezky se to kouká na hezké lidi. Zvlášť když to má vtip a drajv. Jen to ve mně nevzbudilo žádné emoce. Nechávám tři hvězdy.