• Romantický

Tvoje, moje a naše (1968)

Protože znám remake a bavím se u něj, trochu jsem se tohoto původního zpracování obávala, že nebude vtipné, nebude hladce plynout, že stejné scény neobstojí před zubem času. Byl to omyl. Tohle je úplně jiný film. Zábavný po svém. Má vlastní tempo a vlastní hlášky. A stojí za to.

Road Trip (2000)

Tohle je dobrá oddechovka, sem tam slabší místo má, ale nevadí to. S. W. Scotta mám čím dál tím radši. A přidávám hvězdu za hlášky.

Procházka v oblacích (1995)

Hodně naivní film s příjemným obsazením. Zápletka ucházející, závěrečné drama přepísknuté. Vlastně je to taková milá harlequinka, kde čekáte, že se stane něco výjimečného, a ono to najednou skončí.

Výchovný poradce (2014)

Za ty rady středoškolákům mu patří alespoň tři hvězdy. Nemyslím, že byl takový nekňuba, jak se nám anotace snaží namluvit. Měl prostě jen jiný druh odvahy a nazírání na svět, se kterým je na konci konfrontován, a vyjde vítězně. Však uvidíte. :-)

Podnájemnice (2014)

Zvláštní příběh, smutný, pomalým tempem spěje k očekávanému konci. Herecky si užijete, není tu hluché místo.

Tulák z širých plání (1973)

Vcelku pomalý děj, dobré hlášky, hlavní hrdina měl za jeden den dvě ženy, takže na Eastwooda samej sex, zlo je potrestáno a jezdec odjíždí do dáli. Dá se to, ale žádná pecka to tedy dnes není.

Záhada Blair Witch (1999)

Pořád jsem čekala, kdy se něco uděje. Pořád nic. Celou dobu nic. Aktéři se sami děsili, byli jak malé děti na táboře na stezce odvahy. Těch jsem absolvovala bezpočtu, takže jsem asi imunní. Tohle mě tedy úplně minulo. P.S.: To návrat z hospody v zimě ve dvě ráno je jiný kafe. Nevíte, jestli blikajícím světýlkem upozornit auto na chodce na vozovce nebo radši neupozorňovat úchyly, kteří by vám mohli chtít "zpříjemnit" cestu. Když vám po dvou kilometrech svižné chůze dojde dech, vyčítáte si chybějící čepici a rukavice, přesvědčujete se, že ty zbývající tři kilometry jsou sice pořád do kopce, ale na té náhorní plošině je alespoň rozhled (tedy pokud svítí měsíc).

Boj o patent (2008)

Škoda, že vynálezce nedovolil alespoň malou literární, resp. filmařskou licenci, pak by se snímek mohl zařadit po bok Erin Brockowich, Případ Pelikán, Rozsudek. Bohužel omezení na striktní popis toho, co se skutečně stalo, ubralo na atraktivitě. I tak je film schopen vzbudit emoce, přidávám hvězdu.

Kukuřičné děti (1984)

Dost děsivý, cítíte zlo, nevíte proč, nevíte odkud, nic nějak není jasné. Prostě celý King. Už na to nechci znovu koukat.

Malá černá skříňka (2004)

Holčičí film s trochou vtipu, trochou trapáren a hezoučkou Brittany Murphy.