• Romantický

Výměna (2008)

Eastwood dělal taky hudbu? Vůbec si nepamatuji, že by tam nějaká byla, tak mě příběh pohltil.

Dřív než půjdu spát (2014)

Částečně napínavé, trošku předvídatelné, dobře herecky zpracované. Jak já nesnáším manipulaci! Být na jejím místě, vyletím z kůže první ráno. I když s tou amnézií bych asi nevěděla, že manipulace je čisté zlo. Tak jo, dobrý to bylo, jen konec trochu divný.

Bílý tesák (1991)

Potěšilo, mám hned chuť přečíst si znova knížku. Ten vlk je famózní, souboj s medvědem skvělý. A nádherná příroda, samozřejmě.

Se slovníkem v posteli (2003)

Z filmu na mě dýchla atmosféra dovolené, jakou bych někdy chtěla mít. Ovšem nejlíp bez moskytů a hadů. A domorodců, co řežou hlavy.

Nesnesitelná krutost (2003)

Film jsem viděla před nějakou dobou a stále si pamatuji, že byl vtipný a s překvapením na konci. Jakým? To se neříká :-)

Frankenstein (1994)

Tohle zpracování se mi líbilo, ještě na něj někdy kouknu. Děj znám, na takovéhle filmy se nekouká kvůli ději, ale kvůli provedení. Helena mě vždy dostane, věřím jí každou postavu. A Kenneth v mých očích roste stále výš.

Ludvík II. Bavorský (2012)

Film stojí i padá spolu s představitelem Ludvíka Sabinem Tambreou. Charismatický astenický snílek s nevyvinutým libidem zaměřeným k homosexualitě, se silně uměleckými vlohami vezme veškerý prostor jen pro sebe, ostatní herci mu zdatně sekundují, a ve chvíli, kdy postavu přebírá jiný herec, můj zájem upadá. Škoda, že nebyla dodržena fyziognomie mladšího představitele, ale nemohla jsem se už vžít do postavy.

Potíže růstu (2000) (TV film)

I po delší době si pamatuji, o čem film je, tak tři hvězdy.