• Romantický

Dokažte mi vinu (2006)

Velmi dobrý film, můžu ho vidět zase. Vlastně už se stalo :). Vin Diesel jako lehce prostoduchý italský chlapec, orientovaný na vztahy v rodině, na lásku k rodině, a to i přesto, že rodina se k němu chová poněkud macešsky. On je všechny miluje a nikdy neudělá nic, co by komukoliv z nich ublížilo. A že se zapletl do zločinu? No bodejť, jak by ne, když to byla italská "rodina", tam to jde tak nějak samo. Sledujeme soudní proces, který dopadl poněkud jinak, než bychom čekali. Herec akčních filmů předvedl, jak dobře umí charakterní roli a jak je fajn, že vlasy nejsou běžnou součástí jeho garderoby :).

Zelená kniha (2018)

Viggo se mi tady zas až tak moc nelíbil, byl sice přibarvený a obtloustlý jako správný Ital, byl omezený, což by ani tak moc nevadilo, ale nedokázala jsem mu věřit tu drsnou tvář. Mahershala Ali byl naproti tomu důstojný a působivý ve své genialitě a osamělosti, která se při styku s Viggem začala rozpouštět, Mám vlastně dost výhrad, jak to tak vidím, ale zapůsobilo to na mě emočně, tak ponechám pět hvězd a uvidím, jestli je budu chtít nechat po dalším shlédnutí. Je fakt, že jsem si užila každou minutu filmu a ač ráno vstávám, tak jsem to musela dokoukat do konce. Celkem dobrá vizitka filmu, ne?

Christmas Belle (2013) (TV film)

Totální močopudná slátanina. Tak k žehlení. A proč jedna hvězda? Hunter tam běhá zásadně bez trička.

Takoví jsme (2013)

Divné, už se na to nekoukej.

Sex v Paříži (2014)

Napřed směska nesouvislých příhod, divných postav a nic nedává smysl. Ne, že by to na konci smysl dávat začalo, ale tak nějak se to propojí a už alespoň víte, kdo je kdo a dokonce vám začnou ti lidé být sympatičtí. Je to totiž stejný chaos jako v životě, kdy nikdy nevíte, co si kdo doopravdy myslí, víte jen, co říká, a ani tomu možná neporozumíte tak, jak to bylo myšleno. Btw. krásný tanec nakonec.

Obr Dobr (2016)

Mimika Obra Dobra je výborná. Příběh neotřelý a dobře zpracovaný. Asi to bude má nová vánoční pohádka.

Zpátky na nohou (2017)

Tohle je tak osvěžující kratochvíle, že jsem ráda, že jsem si ji nenechala ujít. A ano, být "mrtvý" pětatřicet let je naprosto a definitivně zakázané. Ať se jdou všichni ti hnidopyši vycpat!

Květ pouště (2009)

Jemně a v romantickém hávu podaný příběh jedné ženské obřízky. Ta, na rozdíl od obřízky mužské, nemá žádné medicínské opodstatnění. Doporučuji shlédnout, pokud o tématu nic moc nevíte. Ti, kdo již vědí, by ocenili přesnější informace o důvodu a především o rozsahu odstraňovaných částí ve stydké oblasti. Existuje obřízka částečná (malá, velká) a kompletní, kterou právě byla zmrzačena Waris, záleží na části Afriky. Jenže to by pak už byl jiný film. Dětští herci byli výborní, dospělé Waris chyběl drajv.

Léto All Exclusive (2015)

Úplně pitomý to není, ale na opakované koukání to fakt nestačí.

Americký prezident (1995)

Taková trochu lépe zahraná limonáda. Lepší než ty od Rosamunde Pilcher, ale to bude tím, že tady jsou mnohem lepší herci. Děj je velmi podobný, konec správně happy. Jmenuji se Andrew Shepherd a já jsem prezident!