• Romantický

Pohled na lásku (2013)

Chtělo by to lepší scénář. Pak by herecké výkony hlavní dvojice měly větší smysl. Mimochodem ta dcera byla úplně ujetá, co jí na tom vadilo? Především se měla ovládnout a pokud by máma byla pro, tak to v klidu rozebrat.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Sully je absolutní jednička a tady se podařilo dát na plátno úplně všechno a bez zbytečného patosu. Klobouk dolů.

Tajemná řeka (2003)

Velmi dobrý film, ovšem tak nějak nechápu, proč bylo potřeba ho pojmenovat zrovna takhle.

Drsňačky (2013)

Kdyby byly obě holky o deset let mladší, tak by to bylo uvěřitelnější.

Cooganův trik (1968)

Je to takové jednoduché, rvačky nakašírované, ale když se na to budu dívat jako na krásnou pohádku a přistoupím na ten trik, tak budu spokojená. Clint je moc fajn :)

Grinch (2000)

Bylo to dost hrozné, monolog baby Jagy z Mrazíka byl asi tak stokrát lepší!

The Children Act (2017)

Je jasné, že hranice dospělosti je nastavená příliš nízko. Chtít po dítěti, které prožívá hormonální změny spojené s dospíváním, aby se vyznalo v tom, co je pro něj dobré a co není, je prostě moc. Známe to všichni, kdo jsme rodiči — někdy mezi dvanácti až patnácti roky se někam ztratí dítě, které jsme pečlivě vychovávali, místo něj se k nám domů nastěhuje cizinec s nepředvídatelným chováním, někdy malé dítě, někdy zásadní nepřítel, a pak kolem dvaadvacátého roku, máme-li štěstí, nemáme-li, pak o něco déle, se v tom zmatku začne objevovat milý dospělý člověk se zajímavými názory, se kterým je radost diskutovat a možná se i něco na oplátku přiučit. ___ Výborná Emma Thompson a skvělý Stanley Tucci.

Chyťte ho! (1995)

Chili je skvělý. Nikdy neztratí dobrou náladu, rozvahu může rozdávat, myslí mu to jako málokomu a navíc je to fakt pěknej chlap.

Dokonalý džentlmen (1992)

Zábavné, vtipné a absolutně se to nebere vážně. Typický Murphy. Doporučuju ☺

Čarodějnice (2015)

Pořád čekáš, kdy se to už konečně pořádně rozjede a pak je konec. Ovšem obávám se, že ta doba prostě byla taková. Bigotní. Omezená. Jen odříkávání Písma nikoho nespasí, musí taky máknout a pokud je na přírodu sám, musí ji aspoň trochu poznat. Proč ty malé děti neměly svoje vlastní malé úkoly? Proč byl les zakázané místo, když mohl dávat obživu? Takových proč se vynoří dost. Odpovědi nejsou.