• Krátkometrážní

Drž hubu! (2003)

Oddechová komedie, docela povedená. I obsazení hlavních rolí je výborné. Vtipně udělaný film který nesmíte brát vážné.

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002)

Velmi slabé pokračování úspěšného filmu. Děj je nesmyslný a v podstatě se nic zvláštního neděje. Fyzikální zákony tu neplatí a snaží se to vysvětlit nějakým šálhým 4. rozměrem. Sci-fi by mělo být podloženo vědeckými teoriemy a mělo by být aspoň malilinko možné. Konec filmu je stejný jako celý děj, nemá smysl.

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) (1972)

Poněkud netradiční film, který je nejen o sexu jak by se mohl zdát z názvu. Sice jsem chvílemi moc nerozuměl tomu, co tím chtěl básník říct. Ale jinak jsem se docela sluště bavil zejména u dvou povídek. Woody Allen je zvláští člověk a kontroverzní režisér... a to je dobrá kombinace.

Hlava-22 (1970)

Naprosto jsem se neorientoval v ději. Škoda jinak bych asi dal 5*. Ale jako antimilitaristická parodie si to jeden večer určitě zaslouží. Všechno se točí kolem pravidla zvaného Halva-22 podle kterého může být z války propuštěn jen ten kdo je blázen, ale musí o to požádat. A kdo o to požádá, nemůže být blázen, když chce odejít z války.

Vampire Hunter D (2000)

Konečně animace na úrovni. Velmi zdařilý japonský film. Hlavním kladem filmu je příběh, je zajímavý, drnsý i dojemný. Jak kladné postavy upírobijců tak záporné postavy jsou charizmatické a zaujmou na první pohled. Japonci jsou v tomto oboru těžko překonatelní.

Džúbei a umění nindžucu (1993)

U dobrého filmu se dá japanimace překousnout ale v tomto případě to ubíra hodně. Příběh není špatný (akorát mi připadal trochu přehnaně krvavý) Záleží to na vás. Dá se na to dívat.

Lovec jelenů (1978)

První polovina filmu je mírně nezáživná. Jde pouze o seznámení diváka z 5 hlavními postavami filmu a jejich charaktery. Všechno zajímavé začína když se 3 z nich dostanou do Vietnamu. Tam teprve poznávají válečné šílenství, hru se smrtí. To na nich zákonitě zanechá trvalé následky (Autor se příliš nezabívá válkou samotnou, ale hlavně chováním vojáků za války a po ní)

Život Briana (1979)

Kdo jiný než Monty Python by si mohl dělat srandu z Ježíše a z Blible a kdo jiný by to udělal na 5*.Není nad odpočinkovou parodii na všechno. Ať si vybavím kteroukoli část filmu, musím se smát.Parodijící ale inteligentní humor těžkého kalibru.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Všechno zde už bylo řečeno, ale prostě mi to nedá: Kdo neviděl, nepochopí... Tvůrci dokázali z ničeho udělat díru do světa. Je vidět jak se z postupem času seriál vyvíjel a zdokonaloval. Poslední díly už zase trochu skomírají, za 3,4,5 sérií, které byli podle mě nejoriginálnější.

Brazil (1985)

Bizardní film o šílenství v šílené době. Tak jsem to pochopil. Taky co by se dalo čekat od "Monty Pythoňáka". Buďte připraveni na dávku nesmyslností a úchylností a skvěle se pobavíte.