• Krátkometrážní

Kostka (1997)

Kostka rozhodně vyniká originalitou, to samo o sobě dělá film velmi dobrý. Nevím v čí hlavě se mohl zrodit takový nápad. Příběh je hodně o šílenství, strachu ze smrti, beznaději. Nízkorozpočtový. A závěr je takový pokus o filozofii, né moc povedený. Ale budiž

2001: Vesmírná odysea (1968)

Tento film můžete milovat nebo nesnášet, nic mezi tím. Je třeba se opravdu vnitřně "nachystat", abyste mohli plně proniknout do geniality jak každého detailu, tak celkového ztvárnění. Základní kámen Sci-fi

Osvícení (1980)

Nádherný mix nadpřirozena a mysticismu. Byl jsem napjatý každou sekundu filmu. Víc než napjatý, byl sem přimražený k židli. Nedovedu přesně říct v čem to je, ale kdo zná Kubricka ten ví. Skvěle se tu prolíná realita s nereálnem až nakonec nevíte či sníte nebo bdíte.

Bohužel nebo spíš bohudík jsem nezažil tu "studenou" takže mi uteklo hodně satiryckých kousků, ale i ty co sem pochopil stačily abych se slušně zasmál. Možná trochu zdlouhavé ovšem "Dr. Divnoláska" je geniální, byl jsem opravdu šokovaný, protože jak málo chybělo aby se toto vyplnilo? Kubrick se nezapře. V dnešní době už to není tak aktuální, ale když přičtete dobu vzniku, zaslouží si zařadit do filmotéky.

Poslední pokušení Krista (1988)

Těžko najít jiný tak realistický pohled na biblický příběh. Trochu chápu křesťanské odpůrce totoho filmu. Ale zárověn je mi to k smíchu. Tím že film zakázali si určitě získal víc fanoušků než stratil. Věřím že jestli Ježíš Kristus existoval, tak spíš takhle. Musím říct že mě ze začátku nudil přišlo mi to takové podivné, v podstatě se nic moc nedělo. Ale na konci jsem jen čuměl. Zvláště zobrazení postavy Ďábla je opravdu nádherné.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Další film který by bez Jima Carreyho byl poloviční. toto dílo si rozhodně zaslouží víc než jedno shlédnutí. Příběh je složitě postavený, dobře propracovaný, ale tak nejpozděj do půlky se vše vyjasní, což závěru trochu ubírá. Jsem asi zhýčkaný Kubrickem a Lynchem... čekal sem totiž něco trochu složitějšího. Ale i tak je zajímavý a aspoň můžu v klidu spát.

Spider-Man 2 (2004)

První díl jsem neviděl a po zhlédnutí druhého asi ani neuvidím. Naprosto bezduché. Očekávatelné, příběh primitivní až to bolí. Vtipné, taky ne... Americké džouky! Efekty jsou dobré ale v dnešní době průměr, za to taky ta *. Škoda že to není parodie, dal bych tomu víc.

Mulholland Drive (2001)

To není film, to je hlavolam. Jednotlivé části do sebe zapadají a jakštakš dávají smysl ale jako celek je to šílenost. Jsem teprve po prvním zhlédnutí, díky tomu mi zůstává špetka naděje že to příště pochopím! Každopádně je to výborné dílo... velmi vtahující do filmu. Ideální na dlouhé večery s bouřkou za okny... a ještě někdoho s kým to můžete na konci rozebrat.