• Krátkometrážní

Tom a Jerry - Nedosažitelné steaky (1962) (epizoda)

Těžko definovatelný pokus o oživený starého dobrého T+J. Ošlivá animace, oproti tomu na co jsem byl zvyklý. Z8letkou a dějem podobné originálu, ale jinak spíš nudí. Možná bych hodnotil lépe kdyby to nebylo s Tomem a Jerrym, ale s jinými postavičkami.

A Cosmic Christmas (1977) (TV film)

Jsem trochu na vážkách. jak popsat tuto pohádku. Je pěkně nakreslená, určitě má myšlenku a pro dnešní dobu důležité poselství. Tři vesmírní cestovatelé se zastaví na zemi aby zakoumali, jaký je smsl Vánoc. Průvodcem světem je jim malý Petr, který se sanží vysvětlit význam těchto svátků, ačkoliv ho sám přezně nezná. Pohádka je to milá, jednoduchá ale možná až příliš okatě poučná.

Witch's Tangled Hare, A (1959)

Kralík Buggs Bunny se má stát tajnou přísadou do čarodějného lektvaru a to se mu nelíb. Ne příliš povedené pokračování, působí dost kýčovitě a nudně. Určitě existují nohem lepší díly..

Uncle Tom's Bungalow (1937)

Černobílá pohádka o malém černouškovi a malé běloušce, kteři společně zachranují stařečka před zlým obchodníkem. Nakonec je to ale všechno jinak. Pár zajímavých nápadů. A nebylo tomu moc rozumnět, ale tak nějak to asi bude.

Wild Night in El Reno (1977)

Docela zajímavá kompilace na téma vítr nebo bouřka ale bez hlubšího podtextu.

Water for Maya (2003)

He? Viděl v tom někdo něco jiného než změť barev kde občas možná problikne jakýsi tvar, snad ženské obrisky nebo tvář?

Tale of Two Kitties, A (1942)

Dvě kočky, ne nepodobné dvojici Lauer - Hardy, se snaží ulovit malého ptáčka z hnízda v koruně stromu, ten se však nevzdá bez boje. Animák ničím nevybočující z řady, ohrané fórky po 10. už nudí, ale viděl jsem už i horší.

The Spirit of '43 (1943)

Jako na mě to teda docela zapůsobilo, určitě to má větší efekt než československý filmový týdeník. Aspoň je vidět že propaganda funguje skvěle i demokratických systémech.

Quack-a-Doodle Do (1950)

Příběh o přerostlém kačátku které zachrání ostatní kačeny před vlkem. Stejný námět jako v "Lambert the Sheepish Lion". Určitě je podobných příběhů spousta, takže je těžké říct, který je vlastně originál, každopádně tohle zpracování není příliš poeticé a působí poněkud "vlezle".

Russian Rhapsody (1944)

I tento filmeček, řekl bych, je něco jako "Americká animovaná propaganda". Ne že bych se u několika gagů nepobavil, to zas jó :), ale bohužel Hitlera přiliš neparoduje, spíš z něj dělá naprostého blbce, což mi příde příliš laciné.