• Krátkometrážní

Give Up Yer Aul Sins (2001)

Krátký originálně animovaný příběh. Holčička ve škole vypráví svůj pohled na události z bible. Ale moc sem té angličtině nerozumněl, takže mě kdyžtak opravte. link na youtube

Inja (2001)

Inja neboli Pes je poetický příběh ze života jihoafrickécho chlapce na bělošské farmě. Vypráví o dvou okamžicích které poznamenali jeho život ve kterých hraje důležitou roli farmářův pes. Googlevideo (13.01.07)

Šarlatový pumprdlík (1950)

Klasická pohádka Duffyho Ducka. Duffy hledá roli v novém filmu a vypráví vlastně jakýsi šílený hystoricko katastrofický supermix, ve kterém hraje většinu rolí. Viděl jsem už i zajímavější díly.

Férový boj (1943)

Klasická pohádka kde vystupuje Daffy Duck. Příjemné na odreagování, celkem pěkně nakreslené a se zajímavou poentou. Daffy Duck se utká se svým uhlavním nepřítelem (nevím jak se jmenuje) ve "férovém" souboji v boxerském ringu. Link na youtube (13.01.07)

The Bear That Wasn't (1967)

Příbeh medvěda, který se jednoho krásného dneska ocitne uprostřed industrializovaného velkoměsta, které bylo postaveno přes noc. A pak se snaží všechny přesvědčit, že je medvěd a že tam nepatří. Kresleno stylem, který není moc poetický a neviděl jsem v tom ani žádné větší ponaučení, které u pohídek pro děti bývá. Link na youtube. (13.01.07)

13. komnata - 13. komnata Tomáše Hanáka (2006) (epizoda)

Předvánoční parodie na "13. komnatu". Ze začátku sem si nebyl jistý jestli to tak opravdu je, ale nakonec sem se skvěle bavil. I Ester Kočičková, i když mi není příliš sympatická, zapadá do příběhu dobře. A Tomáš Hanák svým výkonem krásně vystihl tu atmosféru polokalmu.

Ring of Fire (2000)

Neuvěřitelné. Nádherná hudba v pozadí a psychadelická, šílená animace, přesto velmi krásná. Příběh o hledání štěstí. Hodně drsný, hodně naturalistický a trošku pornografický. Googlevideo

Měsíční pták (1959)

Veškeré dialogy sou vedeny žvatlajícími dětmi, takže sem nerozumněl prakticki ničemu. A asi taky proto sem to příliš nepochopil. Docela zajímavě nakreslená noční atmosféra. Film na Googlevideo

Plži (1966)

Film je vytvořený tak že si ho každý může vyložt po svém, ale ani v tomto případě bych netvrdil, že je to tak jasně sürealistické. Trochu asi, ale spíše je v tom skryt určitý větší význam. Podle mě je ale celková myšlenka něco jako alegorie na revoluci pracující třídy. (A animace mi byla sympatická) Link na Googlevideo (to druhé) (12.01.07)

Les Temps morts (1965)

Dle mého nárzoru to není příliš sürealistické. Jen malinko. René Laloux vypráví příbeh o lidské přirozenosti: touze mít nad ostatními moc. A také o touze po tom pocitu, když je nečí život jen ve vašich rukou a vy rozhodujete. Samozřejmně že nejrychlejší cestou k moci je zbraň.Film na youtube (12.01.07)