• Krátkometrážní

Žlutá ponorka (1968)

Se vším kladným i záporným co je tu psáno souhlasím. A bolí z toho oči.

Soumrak bohů (1969)

Složitý a rozsáhlý příběh rodiny, která se stane typickým příkladem "soumraku bohů". Novodobá šlechta předválečného Německa se v podstatě ze strachu i z touhy po moci sebezničí. Toto je obodobí kdy už peníze neznamenají moc. Z počátku jsem se vůbec neorientoval kdo je kdo. Trochu nevyrovnané, některé scény my přišly příliš rozvláčné, některé byly zase tak osekané, že jsem je pochopil až pozděj.

Nepřítel státu (1998)

Slušný akčňák, celkově docela povedený, až na ten infantilní závěr. To bylo opravdu trapné. A řekl bych že poslední záběr je natočený s logickou chybou, protože Smith je vidět v televizi jak se dívá na televizi, ve skutečnosti by ale měla být kamera v hlásiči požáru, takže když by se díval do kamery, měl by být v TV vidět z ze zvrchu, a také mu v jednu chvíli uhnou oči jako by na tu stropní kameru, což je taky divné.

Das Versprechen (1995)

Docela dobrá reflexe historie: Režisérka naťukne největší paradoxy, problémy a události této doby (Život za a před Berlínskou Zdí, Pražské jaro a okupace, praktiky komunistické policie, udavačství atd atd. Tato část je ****, ale jako drama je Das Versprechen béčko jako vystřižené. Na můj vkus jsou postavy pojaté strašně stroze, sice rádoby prokleslené do hloubky, ale nakonec stejně působí tak nějak povrchně.

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Škoda poslední scény, to mě trochu zaskočilo. Ale celkově je to tak nějak vkusně ujeté. V porovnání s jinými českými filmy vydanými v poslední době je to špička. A líbí se mi výraz Ivana Trojana, je takový dementní, ale v dobrém.

Ikarie XB 1 (1963)

Nečekaně chytré. Dokonce i vzhled, pominu li efekty, je velmi realistický.

Manderlay (2005)

Hodně jiné a hodně stejné jako Dogville. Bohužel tentokát, díky tomu že je to podobný námět mě to už nepohltilo jako u prvního dílu této miniserie. I když toto netradiční pojetí je mi docela sympatické, a připadá mi to jako dobrý způsob jak nechat diváky pochopit jisté pravdy o kterých je tu řeč.

Vampire Hunter D (1985)

Největší minus filmu je v strašné animaci. O proti pokračování vysloveně ošlivá. Jinak klasika anime, nevybočuje z řady.

Ropáci (1988) (studentský film)

Veselý film o smutných věcech, připadalo mi to groteskní řekl bych až morbidní.

Predátor (1987)

Ne že by sand měl příběh nějaký smysl to opravdu ne, ale čas ztrávený u obrazovky mi uplynul příjemně.