• Krátkometrážní

Stezky slávy (1957)

Film ze kterého mi nebylo dobře. Psychologie smrti. Úžasné

Crash (2004)

Nevěřím ani slovu z tohoto pěkného příběhu, asi tak 8 trapně dojemých klišé za jeden film. Postavy jsou příliš jednoduché, ten hodný ten zlý ten hloupý ten napravený rasista.Takhle to prostě nechodí. Toto je to nejlepší co stvoříš Holywoode? Je na čase změnit putiku.

Vertical Limit (2000)

Tak.... první možnost - Je to sci-fi protože to co tam horolezci předvádějí se na naší hodné zemi nemůže odehrávat. Druhá možnost, aktéři jsou vybaveni zázračným oblečením které většinu času lepí na skály, pusobí antigravitačně atd. Třetí možnost, režisér nebyl přítomen ve škole když se bral vrh vodorovný (mimo jiné) a domnívá se že když se muž s težkou horolezeckou výbavou rozběhne a skočí z jedné skály na druhou, letí po přímce v úhlu asi takových 45 stupňů, nehledě nato že se vzduchem pohybuje po dobu za kterou překonal vzdálenost násobně převyšující světový rekord ve skoku dalekém. Oproti tomu všemu to není naprostá nuda, za to sou dvě *

Válka světů (2005)

Dobré zpracování, což je u Spielberga normální, skělá vizuální stránka ale pomiňte... oni uschly? Několik milionů let si to chystali a nevšimli si virů? a pak za pár dní uschly? Předpokládám že je to tak v předloze ale stejně mi to nejde dohlavy. Celý děj je příliš jednoduchý a povrchní. A nuceně slaďoučká dceruška mě tak trochu sr***, asi bych ji vtom nechal, ať je nějaká sranda, ne? Jinak, divák spokojen.

Prokletí žlutozeleného škorpióna (2001)

Ze čtyř filmů které sem od Woodyho viděl se mi tento líbil nejvíc, i přesto že má znich nejhorší hodnocení. Možná díky tomu že tu byla jiná zápletka než ženy nebo sex (nebo obří prs pádící po louce). Překvapil mě.

Ed Wood (1994)

Musím říct že až do závěrečných titulků jsem Johnnyho Deppa nepoznal, to ale neznamená že by nehrál výborně. Stačí se podívat na režiséra a je jasné že to bude slušný filmový zážitek.

Ray (2004)

Život Raye Charlese byl tak zvláštní a tak podivný že to vystačilo na dvě a půl hodiny trvající akci u které člověk vydrží... bez přestávky. Nečekal jsem že se mi může film takového typu tak líbit.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

To je hrůza, příběh je změněný a některé části sou uplně vymyšlené. Čekal jsem film podle literární předlohy, tohle mě sklamalo. Vůbec není cítit to co v knize vystihuje sousloví "mostly harmless". Nedoporučuju čtenářum!

Ztraceno v překladu (2003)

Sice pěkný film ale příliš rozvláčný, to se sice k romatickému filmu hodí ale ja sem se vcelku nudil.