• Krátkometrážní

Blitz Wolf (1942)

Efektivní film. Na muj vkus ale příliš zesměšňující, až propagandistický. Některé témata bych prostě do rukou americkým animákům nesvěřil.

All's Fair at the Fair (1938)

Docela nápaditá pohádka, i když teď už se jeví trochu naivní vzhledem k jejímu stáří. O manželích z venkova kteří se jednou podívat na výstavu moderních vymožeností. Postavičky vyhlížejí docela pěkně.

Mona Lisa Descending a Staircase (1992)

Velmi hravé, krásné provedení co do animace a halvně naprosto pohlcující melodie v pozadí. O malířství téměř nic nevím, ale toto podání je mi krajně sympatické.

The Hire: Beat the Devil (2002)

Trochu abstraktní pohled, prázdnější a ztřeštěnější než by se mi líbilo. Co sem opravdu nečekal je Manson na závěr, já myslel že umřu: paráda.

Superman se vrací (2006) odpad!

Vrací se superhrdina? Ano vrací, dej bůh, že naposled! Pozitivní věci bych mohl nějaké vyzvednout... Superman se stal lidštějším, trpěl, "zemřel". Ale kčemu proboha tu 10 minutovou závěrečnou scénu? Kdyby jen ukázali prázdnou postel, bez polibků atd. to by bylo romantičtější. To jediné co mohlo tento film v mých očích zachránit byl drsný Spacey. Nezachránil. V okamžiku kdy se L.L. dostane do jeho spárů se celý děj začne odvíjet nějak chaoticky, scény se na sebe lepí zmateně, superman zachraňuje co se dá, naprosto nesmyslně se tomu věnuje obrovské množství času a vypadá to nerealisticky. Další věc co se mě nelíbí: L.L. vlastně celou dobu svého přítele podvádí, lže mu o synovi, miluje supermana a přitom je to podána jakoby to tak bylo správně! A snad ještě: Nezapomnělo se na konci tak trochu na Clarka Kenta? Celkově na mě působí zcela nesmyslně, pateticky a trapně. Obrovské zklamání.

Soukromý život kočky (1944)

Ano, je to krásný filmeček. Bez umělých zkrášlovadel, ukazuje život v čisté přirozenosti. Ale že bych zrovna musel vidět opravdu všechno, to se říct nedá.

Tom a Jerry - Kočičí dřímání (1951) (epizoda)

Tento a další díly můžete koupit na DvD Tom a Jerry Volume 3, z mélo pohledu asi nejpovedenejším a nejroztomilejší z T+J.

Tom a Jerry - Noční můra (1967) (epizoda) odpad!

Pokračování příběhů Toma a Jerrho je zprzněné naporosto nevýdaně! Všechno to co je kouzelné na klasickém a něženém T+J je pryč. Místo škodolibých hrátek které mě vždy pobavily, můžeme v novém zpracování vidět spíše nenávistnou krutost, ponižování a pohrdání. (Scény kdy Tom použije granát, nebo si vezme hrst prášků na spaní mi přišly spíše nechutné než legarční). Dašlí změnou je vzhled, na první pohled jsou si postavičky podobné, ale brzy jsem si všiml, že jsou více hranaté a vzhledově rozhodně méně sympatické. Už to nejsou roztomilí plyšáčci. Například Tomovelké černé obočí je tipické. Celkově vzato nové díly k nekoukání a pokaždé mě znechutí

Six Figures Getting Sick (1966) (studentský film)

Nedávám plný počet jen proto, že je to Lynch a abych vypadal že sem filmový znalec, ve skutečnosti tomu totiž vůbec nerozumím. Dávám plný počet, protože sem seděl zatraceně přilepený k obrazovce. ( Použil bych jiné slovo než zatraceně začínájící na "k" , ale nehodí se to)

Training Day (2001)

To by jeden nevěřil, co si ti kluci od filmu všechno nevymyslí.