• Krátkometrážní

Konec (1995)

Autor vsází na co možná největší originalitu. A to se mu daří. Ve filmu se prolíná svět animovaných postav a svět jejich tvůrce. Nevšední řekl bych. To je u podobných animací základní faktor úspěchu. Link na youtube

Bingo (1998)

Divné, velmi šíléné, nesmyslné, se zajímavýmí nápady (Money guy je hodně nevšední postavička. Link na youtube (16.01.07)

Synapse (2001)

Studentský film. Souvislost mezi první polovinou a druhou sem docela nepochopil, každopádně druhá části vypráví autor o své první lásce. Příjemně se to poslouchá a má to něco do sebe.

Please! (1999)

Co udělá s člověkem deprese, osamělost, ztráta někoho důležitého? Šílenství. Celovečerní film zhustěný do 15 minut. Velmi podmanivý, děj napěchovaný do každé sekundy. youtube (15.01.07)

Dad's Dead (2002) (TV film)

Zvláští film, postupně se vytrácí reálný pohled na svět a je nahrazován jakýmisi polohalucinacemi. Film sám osobě má pozoruhodnou schopnost vtáhnou diváka do sebe. Těžko nějak popsat děj... znechucení, brutalita, opovržení, snad naturalismus? No, radši se mrkněte na youtube (15.01.07)

Divoká planeta (1973)

Tento film sem náhodou našel na internetu a to konkrátně tady, s anglickými titulkami. Zapůsobil na mě hned od začátku. Vypadá velmi futuristicky, a i když některé scény byly zdlouhavé na úkor děje, celkově je to film po všech stránkách originální

Skrytá identita (2006)

Scorsese se bohužel nedokáže vrátit znova k nezapomenutelným filmům jako Taxikář nebo Poslední pokušení Krista. Jeho starší filmy nevynikaly jen skvělou filmařinou ale hlavně myšlenkou - poentou. The Departed je sice opět brilantně natočený, ale ve snaze o co možná největší originalitu, i když téma samotné je už velmi ohrané, se na závěr spíše než magického rozuzlení dočkáme jen pokusu udělat film nevšední. Celkově ale na mě to vystrílení všech hlavních postav pusobilo jaksi teatrálně ( "velký konec").

Solly's Diner (1979)

Komediální povídka o dvou napříliš šikovných zlodějích, kteří se setkají v jeden okamžik v zapadlém fastfoodu. No, je to trochu složitější ale o tom už se přesvěčte sami: link na youtube