• Krátkometrážní

Taxidermia (2006)

Morbidní, pornografické, nechutné, vulgární, sadistické, brutální... To že je to opravdu víc než naturalistické, to bych přežil. Vadí mi že to není nic víc. Superdekadence, která není postavena na ničem jiném, zastiňuje vše ostatní.

Nepříjemná pravda (2006) odpad!

Ale do dokumentu to má tohle věru daleko. Ekokněz Gore káže, nic víc nic míň. PS: Nobelova cena míru pro Ala spasitele Gora dosmrtně diskeditována (již podruhé po velkém mírotvůrci Jásiru Arafatovi).

Mission: Impossible III (2006)

Docela pokrok oproti MI 2 => jako akční řežba dobré. No ale stále zoufale neoriginální. Scény stejné, mění se pouze pozadí a zázračné mašinky. Klasicky megalomanské, celý děj nepůsobí dobře a po hodině kapku nudí. Většinou volím raděj realističnost. No ale o tom to je, že... PS: Anti-bůh?

Goyovy přízraky (2006)

Je bežné hodnotit nový film hůř, protože je nový a starý film lépe protože je starý. Úspěšný film musí tak nějak časově vyzrát, aby se stal uznávaným a opěvovaným. Věřím že za dvacet let tomu tak bude. Pro mě patří Forman k naprosté světové špičce a tímto filmem se na tom nic nemění. Bez diskusí plný počet: byl to strhující zážitek. .

Rabbits (2002)

Film s prvky absurdního divadla, to se opravdu často nevidí, i když u Lynche to není zas tak překvapivé. Musím uznat že i na mě atmosféra docela zapůsobila. Opravdu nemá cenu hledat nějaký větší smysl, tohle je čistě pocitová záležitost, a jako taková si zaslouží kladné ohodnocení.

Pohádka o jedné židli (1957)

Jak už název napovídá, je to příběh o židli. Velmi hravé židli, která si umane, že se na ni nikdo neposadí. Ale nebojte se, nakonec všechno dobře dopadne. Jinak je to ale pěkná praštěnost.

Gerald McBoing Boing (1950)

Příběh malého klučiny, který misto aby mluvil vydává jen roztodivné zvuky. A má stím velké problémy. Celkově vzato zajímavý nápad, ale nic světoborného, nic čím by film nějak zvlášť vyčníval. Link na youtube

Tx-transform (1998)

Informační materiál o nové metodě v natáčení. Jde o velmi originální zachycení obrazu, řekněme, jako byste se dívali přes hranaté sklo, ale nedovedu představit nějaké konkrétní uplatnění. Link na youtube (20.01.07)