Zrození ďábla (2014)

Manželé mají před svatbou a odjedou na líbánky do Dominikánské Republiky. Cestou se staví k jakési věštkyni a pak kdesi na party. Ráno se probudí a zjistí, že ona je těhotná (ačkoliv brala léky) a postupem času se to zhoršuje. Největší problém filmu je ve scénáři neřeší se vůbec příčiny (absolutně se neřeší jak asi tak mohla otěhotnět prostě se řekne léky nefungovaly naopak její manžel mě celou dobu přišel hodně chytrý, aby se nakonec díky scénáristům stal z něho totální vůl ve stylu vše točím a nenapadne mě to přehrát. Potěší scéna v lese a trochu i závěr jinak spíše takový průměr. P.s. v tagoch se uvádí found footage takže nechápu lidi co ten žánr nemusí, že na to vůbec koukají a nadávají na to, ale asi mají komplexy a musí si tak udělat dobře hold.

Šílenec (1981)

V 80-90 letech přišla zlatá vlna slasherů. Bohužel na jen několik kvalitních byla hromada slabších nebo průměrných jako je tenhle. Chlápek (vypadá jak bezďák splašený někde na ulici takže děsivost na bodu 0) , kterému hráblo v palici zabil svou ženu a děti otevřel si pivo a zavolal na policii. Vesničané ho za jeho čin oběsili uřízli mu nos a jeden do něj zaťal sekeru na druhý den, ale jeho tělo ani těla jeho rodiny nikdo nenašel. Po několika letech ho někdo vyvolá a on jich zabíjí. Bohužel hodně slabý slasher, který neobsahuje nic zapamatovánihodného. Ke konci už mě to štvalo svou stupiditou například chlápek káže o tom, že by se neměli rozdělovat, aby to za 5 minut sám udělal nebo najdou auto od krve a absolutně to neřeší kde se tam jako vzala takovou blbost jako, že utíkám před vrahem a mám možnost buď utéct do prázdné místnosti nebo se zavřít do ledničky a volím tu ledničku ani neřešit radši. 40 procent

Temnota přichází (2016)

A tak buďme soudní 33 procent to je teda hodně málo. Znám mnoho horších, které mají daleko více procent například http://www.csfd.cz/film/61046-agoraphobia/komentare/. Je to spíše takový light horor máme zde lekačky, kterých se snad nikdo kdo viděl minimálně jeden horor nelekne navíc se tu sami od sebe zavírají a otvírají dveře zapíná a vypíná voda apod (Paranormal Activity hadr) a nakonec příjdou nečekaně vymítači duchů. Ocenit se zde dá jen zápletka s indiány, která mě , ale přišla málo využitá a na konci tomu docházel dech šlo vidět, že už nevěděli co tam dát. Na to, že to točil režisér parádního Wolf Creeka nebo například Krokodýla Návrat Do Krvavé Laguny zklamání,ale zase o nic hrozného se nejedná pořád se radši podívám na tohle než na sračkovní Čarodějnici nebo Hovnoduka (Pardon Babadooka). P.s. srovnávat toto s tvrobou Jamese Wana je asi taková blbost jako porovnávat tohle http://www.csfd.cz/film/229857-cepel-smrti/komentare/ s tvorbou třeba Alexandra Ajy

Ve jménu krve (2016)

V rámci žánru lepší průměr což je po různých tupých sračkách jako Expendebiles úspěch. Samozřejmě originalita je tam nulová (když si pustíte jakýkoliv díl 96 hodin dostanete takřka to samé jen místo Gibsona máte Neesona ), ale jako akční i thriller to funguje dobře i když zamrzí, že má všady své kamarády to mě přišlo hodně nereálné. Pěkně to odsýpá takže nuda nehrozí a překvapil mě i závěr (knihu jsem nečetl). Navíc hlavní herečka je pěkná kočka (v blondu ještě více) takže je i na co se dívat. 60 procent nicméně do kina bych na to nejspíše nešel kolikrát máte v televizi i lepší kousky.

Mimoni jsou sekáči (2016)

Z těch předfilmů co jsou k jiných filmech jeden z lepších

Avatar: Legenda o Aangovi (2005) (seriál)

Též mě to moc nechytlo. Jak někdo píše je to jak Matrix pro děti jedna ovládá vodu jeden oheň (ti jsou zlí) a jeden se učí ovládat vše . Všechny díly mě časem příjdou, že se opakují a ani závěrečný díl mě moc neuchvátil. Do toho místy hodně trapný humor tak pro malé děti jak někdo několikrát spadne a i ten Aang se chová někdy jak kretén. Překvapuje mě, že je to z Usa čekal jsem spíše nějakou asijskou zemi.

Miliardové výkupné (2016)

Jim Gillespie (Tajemství Loňského Léta,D-Tox) natočil po 11 letech nový film, ale, že by to byla nějaká hitparáda to ne. Parta nezvladatelných synů a dcer boháčů ( cca 7-8 lidí nechybí arab ani černoch a dokonce ani asiatka) je poslaná na ostrov kde se mají naučit chovat ostrov ani přepadne cca 5 útočníků, kteří za ně chtějí peníze. První půlka než je přepadnou je docela dobrá pak je to bída. Pominu logiku, že několik vlivných lidí hlídají jen cca 4 ochránci a že takoví zkušení útočníci by je sejmuli během chvíle. Chybí i nějaké napětí a ani brutalitu nečekejte jedna otevřená zlomenina ruky to nezachrání. Dám 60 procent jelikož je to lepší než minulý režisérův Venom. Jinak nechápu jak to može jít v kinech klasický průměrný thriller akorát do televize.

The Ones Below (2015)

Po delší době kvalitní thriller, který za něco stojí. 2 těhule z nichž jedné se něco stane (druhé na konci taky) a jejich manželé, kteří bydlí vedle sebe. Na druhou stranu některé věci jsou nedořešené dávat ženské co příjde o děcko (ještě mou vinou) své dítě na hlídání mě moc dobrý nápad nepříjde. Lepších 60 procent P.s. nikde tam není řečeno a ani naznačeno, že je guvernér (pokud si to teda dobře pamatuji) je jen řečeno, že vydělal moc peněz (stačí mu dělat jen na 20 procent) a nemusí pracovat jako ostatní a to, že je z Německa z něj guvernéra nedělá

Livide (2011)

Zvláštní film u kterého vyloženě nevím co si myslet. První půlka je hodně dobrá máme tu opuštěný dům s jednom babkou v komatu a s plynovou maskou (na co ji má není vysvětlené, ale je to cool) ve kterém 2 chlápci a jedna ženská s každou barvou očí jinou hledají poklad. Atmosféra je tam fakt parádní má to koule a je to děsivé. Bohužel pak nastupují fantasy prvky máme tu vraždící tanečnice a babku co byla předtím v komatu, která má ráda krev do toho se kombinují prvky s její dcerou. Konec už je pak blbost a zbytečný nevím co ani měl znamenat nejspíše chtěly mít nějakou pointu, že vše skončí dobře. 60 procent převážně za první půlku a slušné gore.

Aux yeux des vivants (2014)

3 rozmazlení fakani, které jejich rodiče neuměly vychovat (jednoho jeho fotík pořád omlouvá jednoho jeho fotík sice mlátí, ale tam se to mine účinkem a u posledního se rodiče rozvádějí tak na něho nemají čas) se jednoho dne místo toho, aby byly po škole potulují v bývalém filmovém studiu kde nejprve zapálí stodolu a pak narazí na psychopatickou rodinu. Jelikož se hlava rodiny bojí prozrazení tak na ně pošle svého syna, aby je zabil. Za mě spokojenost ze začátku dobré hlášky (Jsem tak hladový, že bych sežral i hovno nechce se Vám někomu srát nebo Já bych tak pil škoda, že jsme nevzali s sebou tvou matku mohli jsme se napít z jejich cecků) pak se to rozjede ve slušný masakr. Zamrzí jen absence scénáře (jak se dostal k těma dvěma nikdo neví a není to ani vysvětleno nemluvě o tom, že tím průlezem pro kočku by neprolezl ani náhodou) a to, že není komu fandit jelikož ty děcka jsou spratci co si to zasloužily (kdyby sejmul i toho třetího šel bych na 5 hvězd)