ARQ (2016)

2 korporace bojují proti sobě. Jedna je zlá a začala válku (Torus) a druhá je hodná a chce ji ukončit (Blok) více se o nich nedozvíme. Jeden chlápek má v domě zařízení, které chtějí obě. Do baráku se mu vloupou 4 chlápci a , když jeden se dotkne toho zařízení ´´umře,, spustí se tím časová smyčka a oni to prožívají pak vše stále dokola. Dá se ocenit jen nápad bohužel čím déle se to táhne tím více to nudí režisér sice nahazuje různé zvraty, ale už ani ty to nezachrání a konec je též nedořešený. 40 procent nejlepší komentář MartinezZ P.s. kecy o originalitě si nechte před dvěma roky starší kousek je daleko lepší http://www.csfd.cz/film/307556-na-hrane-zitrka/komentare/

31 (2016)

Po úvodní zajímavé scéně (vražda toho svatého) doporučuji přeskočit prvních cca 10 minut jelikož ty dialogy co tam jsou by nevymyslel ani chovanec Bohnic (z toho vyplývá, že není komu fandit máme tady 2 černochy jeden horší jak druhý jednu ženskou co se snaží hrát drsnou maníka co vypadá jak Charles Manson zamlada a Sheri Moon Zombie, která už asi opravdu nemá co nabídnout). Nicméně od té doby co jich unesou se to slušně rozjede některé z těch postav jsou slušní psychouši mě osobně pobavil nejvíce ten nacistický liliput a ti dva týpci s těmi motorovkami. Bohužel zmiňovaný Doomhead se tam kromě první scény kdy nepředvede takřka nic ke konci jen mihne a konec je nedořešený což u tohoto žánru zamrzí. Lepších 60 procent. P.s. nějak jsem nepochopil proč se to jmenovalo 31

The Good Neighbor (2016)

2 kluci natáčí nějakého starého dědu v jeho domě. Jelikož takto by to nikoho nezajímalo a oni chtějí okolo milionu shlédnutí tak ho děsí samootvírajícími dveřmi a samozapínacím rádiem. Později zjistí, že on se toho nebojí (kdo by se taky bál každý kdo viděl minimálně jeden jedno jaký díl Paranormal Activity je úplně v klidu) a navíc, že něco schovává ve sklepě. Tak jich napadne se tam podívat víc k tomu nenapíšu. Na found footage je to slabé a nedořešené (kluk má z ničeho nic zbraň a absolutně se neřeší kde ji vzal silně pochybuji, že ji měl legálně nebo 6 týdnů jsou v pokoji zavření dva kluci co čumí jen do počítače a jejich matku to absolutně netíží asi matka roku) většinu času buď sledujeme nějakého dědu jak spí nebo chodí po domě případně čumí do blba nebo dva kluky co valí sračky o tom jak bude jejich projekt úspěšný. Vydržel jsem jen díky pointě, které je zajímavá. 40 procent Alternativy http://www.csfd.cz/film/453158-the-neighbor/komentare/,http://www.csfd.cz/film/222339-disturbia/komentare/,http://www.csfd.cz/film/358374-kluk-od-vedle/komentare/

The Caretaker (2016)

Mallorie a její přítel August se se starají o její dementní (není myšleno jako urážka) babičku, která má problémy s ošetřovateli. Vždy je napadá a vyhání a žádný/á u ní není schopný vydržet. Později zjistí, že její matka slyší a vidí něco co jiní ne. Je to takový hodně průměrný thriller o jednom baráku jedné babce co jí hrabe na palici jedné ženské co jí postupně taky hrabe na palici a jednom chlápkovi co má všech 5 pohromadě. Většinu stopáže se tam nic nestane (kromě toho, že se tam pořád říká 2 August nebo August a ke konci tančí cca 80letá babka na jakési disko nebo co to bylo) a na konci už je pozdě jelikož to za moc nestojí. Pochválit se tak dá jen hlavní dvojice, která působí sympatickým dojmem. 40 procent film na jedno shlédnutí.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Děj se má asi takhle Alenka byla 3 roky v cizině s lodí mezitím jednoho dne Kloboučník se svou partou na procházce našel klobouk co vytvořil poprvé pro svého otce. Když to viděl myslel si, že jeho rodiče žijí (10 roků mu to bylo u zadku naráz ho to zajímalo) a chtěl je najít, ale jeho parta mu řekla, že jsou mrtví tak chytil depku a uzavřel se do sebe. Jeho parta povolala Alenku (proč až po 3 letech je záhada, která se ani neřeší), která šla k postavě Času (Teletubbies jsou proti němu mistři humoru a inteligentní) a ukradla mu Chronosféru (stroj na cestování časem co vypadá trikově hůře jak filmy Eda Wooda) . Do toho se zamotá Krvavá Královna (kde se tam vzala, když je ve vyhnanství a kde zmizel ten týpek co v předchozím díle byl s ní spojený se též neřeší). Prostě mišmaš do toho jsou triky co vypadají hůře jak filmy v 50 letech (roboti času) a Kloboučníkova parta nic nepředvede Absolom je zde tak 2 minuty a řekne 3 věty a ostatní dopadnou daleko hůře.

My Guardian Angel (2016)

Angel (obyčejná holka) a Hannah (autistka) jsou sestry, které jejich rodiče šikanují. Poté co to Angel nevydrží tak se oběsí zůstane jen Hannah ta se společně s duchem své sestry připravuje na pomstu. Je to spíše thriller s nadpřirozenými prvky (mluví se tam s duchem), který je hodně kvalitní a zajímavý. Z daného žánru nadprůměr kazí to je výkony té učitelky, která by nepoznala šikanu ani kdyby ty děti před ní někdo mlátil i tak by nejspíše řekla, že je vše v pořádku.

Blair Witch: 20 let poté (2016)

Za mě teda zklamání. Ty ocenění na festivalech neberu ani náhodou nejspíše to byla jen póza. Jako found footage je to slabé (99 procent film nic nevidíme a lidé umírají a to 1 procento jde vidět velké kulové a pouze několik zvuků mě ke štěstí nestačí). Navíc logika si dává těžkou dovolenou najdu barák kde zmizela má sestra a lezu tam u toho chlapa dejme tomu to člověk ještě pochopí, ale u té ženské ani náhodou. Nejděsivější na celém filmu je tak jedna scéna kdy nějaké černošce z nohy tečou jakési sračky a ocenit se tam dá jen to, že tam používají dron i když zbytečně. Každopádně je to lepší než tato sračka http://www.csfd.cz/film/404843-carodejnice/komentare/ a to nemusím být ani hororový expert, abych to věděl.

Deeper (2014)

2 chlápci jezdí s dodávkou po ulici a berou do ní holky. Za prachy jich pozvou dovnitř s tím, že se jich optají na pár otázek pak jich vyzvou, aby se vyslékly a aby si s jedním z nich zapíchali, když to skončí vrátí je zpět a seberou jim zpět své prachy to natáčejí na kameru a dávají na svůj web. Jednoho dne k nim příjde jakýsi novinář s tím, že o nich natočí rozhovor tak jedou až vezmou dvě holky, které s nimi mají, ale nevyřízené účty. Z daného žánru lepší průměr, který, ale ke konci moc nenabídne (mě kdyby někdo znásilnil chtěl bych se pomstít více než jen tak co mu udělala). Pusťte si jakýkoliv díl i Spit in Your Grave (1,2,3 případně originál) a dostanete skoro to samé v lepším provedení.

Croodsovi (2013)

Nevím proč, ale mě to teda nebavilo. Už úvodní scéna ukazující co se stalo s jejich sousedy (jedni umrzli jedny zabil had jedny něco sežralo) se snaží být vtipná, ale vtipné to nepříjde snad ani chovanci psychiatrické léčebny a tak je to i s celým filmem. Paradoxně kdyby tam hrála jen Iška a ten Boy s tou opicí bylo by to dobré jejich otec a jeho syn je trapný až to bolí a člověk si vyloženě přeje, aby tam chcípli nějakou krásnou smrtí (bohužel se nestane)

Stalingrad (2013) odpad!

Nápad na novou verzi Stalingradu není špatný, ale takhle ne. Celý film je agitka o tom jak jsou ruští vojáci boží, že všechno zvládnou a všechny přemůžou až mě z toho bylo blbě. Do toho scény jak hořící Němci útočí a podobné blbosti.