Šin Kidó senki Gundam Wing: Endless Waltz (1997) (TV film)

Ukončení sére Gundam Wing rozmotává osudy splétané během 49 dílného seriálu. Opět se děj točí kolem 5 pilotů Gundamů a krom rozvíjení jejich osudů také zobrazuje události před jejich samotným příchodem na Zemi. Hlavní děj bohužel není tak nosný jako u seriálu a hlavní záporná postava se se během 90 minut filmu nepodařila vykreslit ani zdaleka tak jako u předchozích záporáků v sérii. Pro neznalé Gundam Wing asi nemá moc cenu na film koukat, pro ostatní jako svižné ukončení a rozuzlení, nic víc, nic míň.

Star Trek (2009)

Při hodnocení nejnovějšího startreku se ve mě mísí dva pocity - jednak pocity fanouška klasického Star Treku, který z kina odcházel mírně zklamán, jelikož režisér dle mě bohužel ne příliš citlivě zasáhl do zaběhlého světa, celý ho zpřeházel a v podstatě změnil a zárověň na něj i naverboval klasická klišé, ale také i pocity filmového fanouška, který se náramně bavil a film si užíval. Nakonec jsem se rozhodl odpoutat se od sentimentality a ohodnotit pouze samostatný film, ale jak už napsal Tsunami_X, nový Star Trek by se více hodil jako přírustek do rodiny konkurenta z Lucasovi stáje, zato však by se v té stáji rozhodně neztratil. Nakonec bych ještě chtěl zmínit Urbanova McCoye, který mě fascinoval a u kterého jsem místy přemíšlel, jestli je to původní McCoy nebo jeho kopie, jelikož Urban roli zvládal jak po stránce vzhledové, tak po stránce herecké a z předváděných výkonů ten jeho je asi nejvýraznější.

Dům loutek (2009) (seriál)

Sice nemám rád hodnocení seriálu aniž bych neviděl alespoň polovinu sezóny, ale v tomhle případě udělám výjimku. Ačkoliv prvních pár dílu mi opravdu taky připadalo jako lehce dospělejší Buffy, z posledních dílů (do 9.) mám opravdu radost. Whedon jak se zdá zanevřel na epizodnost a jal se udělat konspirační seriál á la J. J. Abrams, který má navíc Whadeonvskou šťávu. 5* je sice pravda možná předčasných, ale pokud si seriál udrží alespoň současnou kvalitu (popřípadě si udrží trend a kvalitka ještě poroste), bude těch 5* asloužených, obzvláště pokud se udrží současné relativní sucho v nové seriálové tvorbě, která pomalu zažíná trochu zadrhávat po zběsilém našlápnutí Lostu, BSG, Prison Break nebo Heroes.2. série: Tak bohužel má očekávání se zatím vůbec nenaplňuj a zatímco většina mnou sledovaných seriálů se v nových sériích rozjíždí velmi slibně, Dollhouse prudce padá dolů a vzhledem k plánovanému ukončení se asi zpět nevrátí. No škoda, třeba se ještě zlepší, ale moc naděje seriálu už nedávám.

Travička zelená (2008)

S filmy z produkce J. Apatowa to jde poslední dobou trochu ke dnu a Pineapple Express je toho jenom smutným důkazem. Co naplat, že film obsahuje několik slušně vtipných momentů a obecně je vcelku zábavný co se komediálnosti týče, když je to celé poskládáné páté přes deváté do jednoho velkého, nekonzistentního a dlouhého mišmaše. Z filmu prostě příliš čiší snaha udělat z titulních postav cool huliče nad věcí ať to stojí co to stojí, křeč nekřeč, a obecně celý film působí, jako by ho napsal zhulenej, ne příliš talentovanej, naivní středoškolák. Těch pár vtipných momentů se vidět vyplatí, ale jestli má cenu kvuli tomu sledovat celý film, to si vážně nejsem jist.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Sice se nejedná o kdovíjak mistrovské dílo, ale já jsem se bavil a na rozdíl od většiny adaptací, které jsem měl tu čest číst i vidět mi šifra přišla jako jedna z těch lepších, bez divných dějových skoků a srozumitelných i pro předlohy neznalé (tedy z mého pohledu předlohy znalého mi to přišlo pro předlohy neznalé srozumitelné, jestli to tak opravdu je, ať posoudí ti neznalí :-)). Obecně bych to shrnul jako lehce nadprůměrnou detektivku s luxusním hereckým obsazením (ale řekl bych docela nevyužitým), odehrávající se v zajímavych lokacích a s určitě lákavým historickým přesahem. Příběh sám je silný asi tak, jako je silný v knize a nebýt přeci jenom jisté naivity a umělosti, mohl bych být se 4* vcelku spokojen. Takhle je to něco mezi třemi/čtyřmi, ale vzhledem k obecně nevřelému přijetí podle mě ne úplně zaviněného jenom filmem samotným dám 4*, ať mě třeba ve Vatikáně nemají rádi... :-).

Hvězdný prach (2007)

Konečně plnohodnotný nástupce Princezny nevěsty a Nekonečného příběhu. Neuvěřitelně hravý a fantaskní příběh (co jiného taky od Gaimana čekat), jeden z mála filmů, na který bych vzal děti (kdybych nějaký měl :-)) a bavil bych se stejně jako oni. Jen víc kvalitně zfilmovaných Gaimanů :-).

Penelope (2006)

Vcelku povedená Burtonovská variace se symatickým titulním párem a vlastně i ostatním osazenstvem. Mark Palansky navíc umí rozzářit obraz všemi barvami a poměrně často nám to dokazuje, což je trochu i naškodu, protože film tim trochu ztrácí (respektive nezískává) náboj díky jedinečnosti momentů. které potom zapadají. I přesto se jedná o milý film, který je dostatečně jak romantický, tak vtipný i dramatický a celý ponořen do takového pokojného hávu, který snad ani nemůže nepotěšit.

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Tenhle film má všechno, co správně nadupané akční béčko má mít. Jenom souboj s Gorem mohl být přeci jenom trošku nadupanější :-).

Sám doma (1990)

Sice už dost provařená a stokrát opakovaná komedie, ale pohled na Kevina mrzačícího přitroublé zlodějíčky je pořád neuvěřitelně vtipný.

Na plovárně (1998) (pořad)

Některé díly sice klesnou třeba až ke třem hvězdičkám, ale Eben prostě rulez.