Tropická bouře (2008)

Některé vtipy jsou opravdu geniální, ovšem některé už trochu skřípají a některé nejsou vtipné víceméně vůbec. Po vynikajícím začátku přichází víceméně sterilní bloudění džunglí a závěrečná konfrontace až na výjímky taky ničím nepřekvapí. Na druhou stranu si herci ze svých kolegů i ze sebe dokážou udělat legraci někdy i docela drsně a film si udržuje slušné tempo a ačkoliv na Zoolandera nemá, v rámci komedií se pořád jedná o nadprůměrně povedené dílo.

Transformers (2007)

Adrenalinová akční jízda, kde se řežou obří roboti a občas vcelku bezduše plácá ve velmi efektním bayově kabátě - nic víc, nic míň. Nebít občasných Dušínovských proslovů Optima Primea, jednalo by se o bezchybný nářez plný nablýskaných scén a šťavnatých záběrů. I tak se ale jedná ve svém oboru velkých robotů (který mám velmi rád) o ojedinělé dílko a možná i proto si dovolím tu slabůstku a ohodnotim tohle dílo 5*, protože dobrých filmů o velkých robotech je vždycky málo :-).

Bolero (2004)

Z filmu je sice dost cítit televiznost, některé herecké výokony jsou výkony spíše neherecké, ale na druhou stranu výborná hudba a kamera (holt Brabec) a zajímavě se rozvýjející zápletka, které sice na konci dochází dech, ale přesto nenudí, povyšují tento film nad většinu ostatních českých detektivek.

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Ze začátku poměrně obyčejný detektivní seriál se ve druhé sérii poměrně zlepšuje a především díky nezvyklým prostředí a situacím (v každém díle alespoň jedna polo až celorozpadlá mrtvola pěkně detailně :-)) a hlavně ústřední dvojici se jedná o zajímavý seriál, který určitě nenudí a naopak dokáže zaujmout a strhnout. Sice ze současné vlny kriminálek zase nijak extrémně nevyčníva, ale kvalitu si zatím drží a jako večeníček pro dospělé stojí za shlédnutí. Update: tak jsem nucen zvýšit hodnocení ještě o hvězdičku na maximum. Seriál se mi líbí čím dál víc, ne že by se zápletky dílu nějak zásadně zlepšily, ale popichování Bootha s jeho týmem šprtů v čele s kůstkou mě čím dál víc baví a ústřední duo je mi stále víc sympatičtější.

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Pokus o využití materiálu z vraždy v salóním coupé ve filmu sice není jako příběh příliš konzistentní a působí díky snaze pánů Svěráka a Smoljaka nacpat do filmu co nejvíce vtipných scének z hry poněkud epizodně, přesto je humor, jak už je u těchto pánu zvykem, naprosto geniální. Navíc zde vystupuje celá plejáda těch nejsympatičtějších českých herců a Marek Brodský je buď geniální nebo neumí vůbec hrát, ale tak jako tak bych si v jeho roli nedokázal představit nikoho jiného. Nejlepším cimrmanovským hrám se film sice rovnat nemůže, ale jako doplněk cimrmanovské mytologie obstojí bez zaváhání.

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Ačkoliv Krause rozhodně nemusim, tenhle pořad je vtipný a ukazuje, že si Jan Kraus umí udělat srandu i ze sebe a nejenom z ostatních (místy).

Heuréka – město divů (2006) (seriál)

Zápletky jednotlivých dílů sice na 5* nevydají a co se týče sci-fi, tak vzhledem ke značné neuvěřitelnosti vzhledem k zasazení do současného reálného světa to taky neni na mety nejvyšší, ale co seriálu chybí v těchto rovinách je dokonale vynahrazeno v rovině charakterů hrdinů a humoru. Nejedná se sice o klasickou komedii, jde spíš o suché a trefné hlášky šerifa, po kterých se sice člověk nepotrhá smíchy, ale pokaždý se minimálně usměje. Navíc je mětečko Eureka plné opravdu sympatických postav, jejichž životní peripetie je zábava sledovat. Ačkoliv bych tedy našel poměrně dost chyb, které by mě u jiného seriálu donutily alespoň jednu hvězdičku strhnout, sledování Eureky jsem si natolik užíval, že pod 5 jít nemůžu.

Černá zmije - The Black Adder (1983) (série)

Díky této sérii jsem se málem nechal připravit o ty následující, mimochodem mnohem lepší, série.

Dr. Horrible's Sing-Along Blog (2008) (seriál)

Napoprvé jsem neměl ponětí, co to vlastně je, napodruhé a napovícekráte jsem se už královsky bavil. Sice mi to přijde, že si to Whedon natočil tak z dlouhý chvíle, ale očividně všichni zúčastnění si to maximálně užívali. Navíc obsazení se náramně povedlo a jak můj oblíbený Harris, tak i Fillion a Day jsou výborní a kupodivu zvládají svoje pěvecké party bez problémů (Harris dokonce zpívá výborně). Na delší počin by sice režisér musel z rukávu vytáhnout ještě nějaký trumfy, ale na dílko o tomto rozsahu to na 5* bohatě stačí.

Přátelé (1994) (seriál)

Dnes už klasika, která potěší i na několikaterý skouknutí.