Futurama: Milion a jedno chapadlo (2008) (video kompilace)

Ze čtyř Futuramých filmů je tento asi nejpovedenější, má asi nejucelenější příběh a nejvíce vtipných momentů.

Futurama: Benderovo parádní terno (2007) (video kompilace)

Jako hodinu a půl dlouhý film to moc nefunguje a měl jsem co dělat, abych udržel pozornost. Pokud si to ale člověk rozkouskuje (to platí i pro ostatní futurama filmy), tak je to pořád stará dobrá Futurama.

Absolvent (1967)

Poměrně zvláštní film, který se příliš nesnaží skrývat svou divadelnost, díky čemuž působí lehce absurdně. Nejedná se o žádnou zběsilou komedii, spíše o úsměvnou romantiku, i když díky výbornému výkonu Dustina Hoffmana se pár opravdu legračních momentů taky najde. Co mě ale docela vadilo, byla hudba, ačkoliv Simona a Garfunkela mám rád, tak díky neustálému opakování mi písně, které jsou jinak moje oblíbené, vcelku lezly krkem. Jinak velmi příjemné pokoukání a závěrečná scéna v kostele by zasloužila hvězdiček možná i 6.

Ninja Faktor (1997) (pořad)

Mě tohle oproti jiným přispěvatelům tady baví víc než Takeshi Castle, pořád je to japonská šílenost, u které se člověk místy popadá za břicho a místy nevěřícně kroutí hlavou, ale zároveň je její absolvování dost náročný a některý výkony jsou docela obdivuhodný. Není to sice zábava na každodenní večerní sledování, ale jako občasná oddechovka je to myslím velmi fajn.

Skladiště 13 (2009) (seriál)

Oddechovka ve stylu Eureky, jenom postavy nejsou tolik zajímavé a sympatické. Každopádně během letního seriálového sucha vcelku příjemné zčeření stojatých vod televizní tvorby.

Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál)

Kriminální seriál ze staré školy, místy některé díly poněkud pokulhávají, ale jako celek je to velmi příjemné pokoukání.

Castle na zabití (2009) (seriál)

Vcelku příjemné a osvěžující seriálové dílko. Především postava Nicka Castela je výborná (jako ostatně Fillion vždy), ale ani K. Beckettová se neztrácí (ačkoliv Castle je přeci jenom jinde). Seriál je koncipován spíše odpočinkově, takže více než na propracované zkoumání zločinů si člověk přijde spíše na slovní přestřelky hlavních protagonistů, ale i Castlovic rodiny. Celkově se ale jedná o povedené dílo.

Proroctví (2009)

Trochu zklamání, Proyase mám rád, tak mi je tohohle filmu líto. Začátek a střed vcelku dobrý, ale čím více se film blížil závěru, tím to bylo horší. Cage opět odehrál celý film se svým jedním oblíbeným výrazem, i když sem se vcelku i hodil, výborně zpracovaná havárie letadla a pár dalších momentů asi stojí za zmínku, ale to bohužel celý film nezachrání.

District 9 (2009)

Něco mezi 3 a 4*, ale vzhledem k mým sympatiím k tvůrcům za to, co předvedli, jim ty 4 dám. Sledování filmu je poměrně strhující a rychle odsejpá bez zjevných nedostatků (pravda, trošku pomalejší úvod...), po skončení filmu se ale začnou vynořovat různé otázky a tak zůstává ne úplně příjemná pachuť. Je to škoda, s trochu propracovanějším scénářem to mohlo být vynikající znepokojivé sci-fi, i tak tu ale zůstává dobrý film.