Džinró (1999)

Dost dobře vyvedený anime, dobrej příběh, výborná atmosféra dokreslovaná skvělou hudbou, dobře vymodelovaný postavy, pěkně nakreslený, i když co se ostatních anime týče, tak zrovna v tomhle to podle mě moc z řady nevybočuje. Mě osobně se motiv s červenou karkulkou líbil hodně, obzvlášť, když člověk neví, jak se to vyvine. Přeci jenom, česká verze červený karkulky je "trošku" jiná. Ale teda nemůžu souhlasit, že by tam lidi chodili se skloněnýma hlavama, jak tu bellandy píše. Mě to spíš připomínalo komunisty u nás, teda až na ty speciální jednotky. Každopádně to je dost temně laděný a překvapilo mě, že ani ne moc akční. Čekal sem větší řežby, to ale neznamená, že bych si to nějak míň užíval, spíš naopak. Jenom je škoda, že se k tomuhle filmu a vlastně ke většině anime v čechách nedá vůbec dostat, ale tak oni by se na to lidi asi stejeě moc nekoukali.

Starsky & Hutch (2004)

Těžko posoudim do jaký míry tenhle film vystihuje atmosféru 80 let v americe, ale přesně takhle si jí představuju. Navíc perfektní sehranost obou hlavních hrdinů a dobrý dialogy. Příběh sice typicky seriálovej, ale celou dobu se u něj člověk baví. Možná je škoda, že neznam původní seriál, jenže i kdybych měl možnost, tak se na něj stejně nekoukam, ale tenhle film za shlídnutí určitě stojí.

Gladiátor (2000)

Nemůžu si pomoct, pouze konvenční velkofilm, v čemž se utvrzuji víc a víc s každým shlédnutím. Jediným, čím pro mě tento film vystupuje z průměrné hollywoodské produkce je výkon Phoenixe, jinak sice film, na který se dobře kouká, ale nic víc nenabídne.

Star Trek VIII: První kontakt (1996)

Jeden z nejlepších momentů Star Treku. Snad všechny díly seriálu s Borgama stáli za to a První kontak je asi ne špici. Je sice pravda, že film opouští klasickou starkrekovskou idealistickou cestu a vydává se po značně akčnějších stezkách, ale možná právě proto má takříkajíc drajv a dokáže táhnou po celou dobu filmu (obzvlášť pak začátek je chuťovka).

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Takhle si představuji zábavný oddechový film, na který se dá koukat v podstatě při jakékoliv příležitosti. Piráti sami sebe neberou nijak vážně ale zato ujížděj na vlně akce a pohody. Navíc film obsahuje tolik zvratů, že těžko dopředu mluvit o nějaké předvídatelnosti (ačkoliv závěr se předvídat dá, ale to se dá odpustit). Depp v roli Sparrowa zde na rozdíl od následujících dílů neni ještě spíš otravný ale zábavný a Rush jako záporák je ukázkový a roli si vychutnává. Keira i Orlando jsou pak vkusné ozdoby filmu a sice stopáž je poněkud nadstandardní, ale vzhledem k tempu plynutí příběhu uteče příjemně a rychle.

S čerty nejsou žerty (1984)

Jedna z nejlepších a nejpříjemnějších českých pohádek. Výborná hlavní dvojice V. Dlouhý a O. Vetchý, vynikající Lucifer K. Heřmánka a náramně cholerický P. Nárožný spolu s geniálními hláškami jsou jedny z mnoha důvodů, proč se na tuhle pohádků podívám s chutí třeba potřicátý :-).

Velká ryba (2003)

Příjemný film vyprávěný Burtnovo poetikou; to snad ani nemůže mít chybu. Úžasná imaginace hlavní postavy je spíš imaginací samotného režiséra a je vidět, že dokáže zůstat stylový i v jiných barvách než v černý. I když film nedokáže táhnout po celých 125 minut, vynahradí to svojí příjemnou atmosférou a kvalitními hereckými výkony.

Princezna Mononoke (1997)

Pro mě osobně nejlepší Miyazakiho film. Velkolepý příběh, nádherné zpracování, dechberoucí hudba, úžasně propracované charaktery a další aspekty dělají z Mononoke jedno z největších děl filmu (tade alespoň pro mě). Jako obvykle u Miyazakiho film sice obsahuje poselství o ochraně příprody, ale jako obvykle u Miyazakiho filmů se nejedná o jednoduché obviňovaní lidí a moralizování o ničení přírody a automaticky kdo se nechová v souladu s přírodou nemusí být už dobpředu špatný člověk. V každém filmovém políčku pak režisér ukazuje, proč je asi celosvětově považován za nejlepšího tvůrce anime a roky strávené nad tvorbou díla dokáže maximálně zhodnotit. Je jenom škoda, že v české republice si film nevydobil širšího uznání a sehnat ho v prodejnách je téměř nadlidstký úkol.