Batman začíná (2005)

Nolanovi se v Batman Begins podařilo opravdu velkolepě oživit skomírající sérii a z bahna černých plastových bradavek ji vytáhl až na výsluní stříbrného plátna. Batman přestává být dvourozměrným akčním hrdinou bez bázně a hany ale stává se člověkem z masa a kostí prožívající si své každodenní milionářské starosti i radosti. Christian Bale mi navíc jako Batman přijde sympatičtější než Michael Keaton (a že to, alespoň u mě, měl pořádně těžký). Ono celkově výběr přestavitelů je u novýho Batmana jedna z největších deviz. O představiteli hlavní role jsem už psal, ale Caine jako Alfred je okoulující, Murphy jako jeden ze záporáků patříně slizky ďábelský a jako vždy geniální Oldman je jako vždy. .. geniální. Co mě trochu vadilo byla hlavní ženská představitelka, která byla až móóóc nevýrazná na tak průbojnou a energickou postavu a hlavně Liam Neeson mi je prostě moc sympatickej na hlavního záporáka. Naštěstí ostatní herci podávají výkony tak brilantní, že se na tyhle nepříjemnosti vcelku pozapomene. Nolan naštěstí umí s tak kvalitním hereckým materiálem perfektně pracovat a tak dokáže vybudovat atmosféru jako málokdo, čímž zároveň zamaskuje trochu docházející dech ve střední pasáži (aby ten dech zase nabral před koncem). Přes pár chybek pro mě byl Batman Begins nadstandardním filmovým zážitkem a nemůžu se dočkat Temného rytíře, který se dle ohlasů povedl ještě o stupínek líp (to abych udělil hvězdiček šest...).

Za svitu měsíce (2007) (seriál)

Je poměrně velká škoda, že se tenhle seriál nedočkal vícero dílů a hlavně lepšího zakončení, jelikož jde znát, že bylo spíchnuto dost horkou jehlou z důvodu předčasného ukončení (pořád je ale tisíckrát lepší než závěr jiného předčasně ukončeného seriálu New Amsterdam). Hlavní postavu upíra jsem si vcelku oblíbil a zápletky byly díky upírům zajímavější oproti seriálům typu CSI nebo Bones. Bohužel producentům se Mick StJohn holt nezavděčil, tak si můsím počkat na jiný upíří seriál...

Barbar Conan (1982)

Asi jeden z nejlepších fantasy filmů. arnold ve skvělé formě, Earl Jones v ještě skvělejší a Basil v nejskvělejší. Drsný a surový svět drsně a surově zobrazený, skvělá atmosféra, výprava a o hudbě nemá cenu se vůbec zmiňovat.

Maska zrcadla (2005)

Musím souhlasit s většinou komentářů tu, že co se týče vizuální stránky, je filmu máloco vytknout. Film je už od začátku naplněn spoustou víceméně psychadelických scén a obrazů a chvilku mi trvalo, než jsem si na to zvykl. Celkově začátek mi přišel trochu rozvláčněný a nevyrovnaný. Po asi tak 30 minutách ale už se film rozjede, dostane finální podobu a divák začne tušit, co od něj může očekávat. To ale vůbec neznamená, že by film jednotlivými výjevy nepřekvapoval nebo neudivoval. Právě naopak, co záběr to nový a víc fantaskní prostředí a postavy. Navíc se mi líbil výkon Stephena Frye, jehož obličej sice celý film není vidět, ale o to víc si člověk užije jeho gesta a hlas. Ačkoliv pár chybek by se taky našlo, mezírky ve scénáři, nekonzistenčnost, ale přes už zmíněnou fantastičnost, vizuální stránku a originalitu se to dá celkem bez problémů přehlédnout.

Ikarie XB 1 (1963)

Myslim že se jedná nejenom o skvost české sci-fi, ale i světové. Skvělá předloha, dramatičonst, úžasná stylizace, poselství... jenom ten závěr mi nějak úplně nesedl, asi mi přišel moc zkratkovitý. Každopádně se neztratí vedle takových klenotů jako Vesmírná odysea nebo tžeba Metropolis

Zkrocená hora (2005)

Tenhle film mě v podstatě ničím nepřekvapil, šel jsem do kina s jistým očekáváním a to se naplnilo do poslední kapky. To ale neznamená, že bych si film neužíval nebo se nudil. Celých 130 minut ač film má minimální tempo jsem doslova hlatal a jenom se nechal unášet Leeovou poetikou a koncertem dvou nadcházejících hereckých osobností. Obvzláště Ledger mě překvapil, i když je pravda, že poslední dobou se jeho kariéra stáčí rozhodně zajímavějším směrem než na pomrkávání na holčičky z plakátu. Gyllenhaal předvedl svůj obvyklý vysoký standard. Celkově jde tedy o dílko pro mě značně nadprůměrný, i když asi nepadne do oka všem.

Pýcha a předsudek (2005)

Do kina jsem šel v očekávání romantický komedie a dočkal jsem se romantický komedie, ale kterou jsem si opravdu užíval. Navíc mě velmi překvapila Keira, jelikož od ní jsem něco podobnýho opravdu nečekal. Konečně se na ní pěkně kouká najenom pro její vzhled, ale i pro její herectví (ač už jsem u ní nic podobnýho nečekal :-)). Dalším plusem pro mě byla postava p. Benneta v podaní D. Sutherlenda, která svým sarkasmem příjemně čeřila jinak relativně klidný tok filmu. Jenom škoda dle mého zbytečně nastavovaný střední části, ve který se opakuje v podstatě totéž. Každopádně příjemný film, který snad nikoho neurazí.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Úžasně natočenej, napsanej, zahranej, sestříhanej a já nevim co ještě film, kde každá část mozaiky zapadá na svý vlastní určený místo. Carrey je bezkonkurenční, Winslet a ostatní herci ale taky drží krok a ostudu si neudělali (obzvlášť mě překvapil Mark Ruffalo). Jinak co se týče scénáře tak je asi holt asi pravda že Kaufman je v součastnosti nejnápaditější scénárista hollywoodu a s Gondrym si u tohodle filmu náramě padli do noty. Těšim se až to uvidim znova, protože počítám že při prvním zkouknutí mi toho přes neustálý obdiv spousty uteklo.

Sin City - město hříchu (2005)

Vizuálně bezchybné zpracování předlohy do filmové podoby. Tvůrci si s filmem očividně pohráli a dost si to užili. To plus geniální obsazení dává dohromady kvalitní zábavu. Jenom je škoda, že i přes vizuální orgie odehrávající se na plátně mě film nedokázal vtáhnout, protože potenciál by na to měl. Takhle jjsem jenom sledoval jednotlivý scény a kochal se stylizací a ztvárněním. Ale zase i to kochání jsem si užíval takže míň jak 4* dát nemůžu.

Kill Bill 2 (2004)

Důstojný dovršení příběhu, pocta všem možným žánrům, ale zase nic objevnýho. Každopádně ty dvě hoďky se u toho strávit dají.